انواع تابلو ال ای دی

تابلو ال ای دی انواع بسیار مختلف و متنوعی دارد که در زیر برخی انواع رایج این تابلو ها را ذکر می کنیم.

تابلو ال ای دی ثابت و متحرک

تابلو ال ای دی ثابت از اولین تابلوهای تبلغیاتی ال ای دی هستند .این تابلوها تنها قادر به نمایش یک تصویر ثابت هستند .این تابلو ها معمولا به صورت تکر رنگ و در رنگ های قرمز ،آبی و سبز هستند .تابلو ال ای دی ثابت از جمله اولین نوع تابلوهای ال ای دی ساخته شده بودند.

در حال حاضر اغلب مشتریان تابلوهای ال ای دی به خرید تابلو ال ای دی ثابت روی آورده اند .این تابلوها در واقع خواص تابلو چلنیوم را دارند.خواصی نظیر مصرف کم برق ،ماندگاری بالا و خرابی کم که در تابلو های چلنیوم دیده می شود در تابلوهای ال ای دیثابت نیز مشاهده می  شود.

تابلوهای ال ای دی ثایت همانند تابلوهای چلنیوم همیشه مشتری های خود را دارد.

تابلو های ال ای دی متحرک قادر به نمایش تصاویر به صورت متحرک هستند.این تابلوها که با تابلو روان نیز شناخته می شوند تصاویر را به صورت شناور و در حال حرکت نشان می دهند.در تابلوهای ال ای دی ثابت به دلیل ایستا بودن تصویر تنها یک تصویر قادر به نمایش بود ولی در تابلو های متحرک چندین تصویر و مطلب قابل نمایش می باشد.

تابلوهای ال ای دی روان همان تابلوهای ال ای دی  متحرک هستند که با نام  تابلو روان نیز شناخته می شوند

تابلو ال ای دی فول کالر برخلاف تابلوهای ال ای دی تک رنگ قابلیت نمایش تصاویر رنگی و در چند رنگ را دارند.این تابلوها نسبت به تابلوهای تک رنگ جدیدتر و البته گران تر هستند.

تابلوهای ال ای دی تک رنگ تنها قادر به نمایش تصاویر با یک رنگ هستند.

رنگ بندی تابلو تبلیغاتی

رنگ ال ای دی قرمز یکی از معمول ترین و قدیمی ترین رنگ ها مورد استفاده  در تابلو ال ای دی می باشد.تابلو ال ای دی قرمز یکی از پرطرفدارترین  تابلوهای تبلیغاتی هست.

تابلو ال ای دی با رنگ آبی نسبت به تابلو های ال ای دی قرمز جدیدترین هستند و البته قیمت بالاتری دارند.

تابلوهای ال ای دی سبز رنگ نیز طرفداران بسیاری دارند .این تابلوها بسیار جذاب و زیبا می باشند .تابلو ال ای دی سبز رنگ در کنار تابلو های ال ای دی قرمز رنگ از جمله پرطرفدار ترین تابلوهای ال ای دی هست.

اندازه تابلو ال ای دی

تابلوهای ال ای دی در اندازه های مختلف و متنوعی ساخته می شوند .اندازه تابلوها معمولا از50-60 سانتیمتر شروع می شود و گاه ممکن است به بیش از 10 متر نیز برسد.انتخاب اندازه  تابلو بر اساس نیز مشتری انجام می شود.

مزایا و معایب تابلو ال ای دی

تابلو های ال ای دی در کنار مزایا و اهمیتی که دارند معایبی نیز دارند.یکی از معایب  اصلی تابلو های ال ای دی عمر کم این تابلوهاست.به صورتی که طول عمر تابلوهای ال ای دی که در فضای بیرونی (out door) نصب می شود  به طور میانگین بین 3 تا 5 سال می باشد.تجربه نشان داده است که تابلوهای تبلیغاتی گزینه چندان مناسبی برای مصارف outdoor نیست و شرایط بیرون تاثیر منفی بر روی کارکرد تابلو می گذارد.برعکس این تابلوها در فضاهای داخلی نظیر استفاده در تالارها ،سالن ها و در کل فضاهای سرپوشده مناسب تری هستند و طول عمر بیشتری دارند .البته تابلوهای ال ای دی جدید برای مصارف خارجی بهینه سازی شده اند و برخی قابلیت ها به آن افزوده شده است .اما در کل تابلو های ال ای دی طول عمر کمتری نسبت به تابلو فلکسی ،تابلو چلنیوم و تلویزیون شهری دارند.

در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت تابلو های ال ای دی اکثر مصرف کنندگان روی به خرید تابلو های ال ای دی با اندازه های کوچکتر آورده اند و یا سعی در خرید تابلو ال ای دی دست دوم  دارند.در کل در حال حاضر خدمات تعمیر و سرویس تابلو ال ای دی  خدمات اصلی در این زمینه است و فروش این تابلو افت شدیدی در 2 سال اخیر داشته است.

تابلوسازی مکاترونیک به عنوان برندی منحصربه فرد و یکتا در زمینه تولید ، فروش و تعمیر انواع تابلوهای تبلیغاتی شناخته شده می باشد.