تلویزیون شهری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

             

درباره تلویزیون شهری

 تلویزیون های شهری غول های تبليغاتی هستند که توسط شرکتها و سازمان های بزرگ خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرند .کاربرد تلويزیون شهری بیشتر در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد می باشد .تلویزیون های شهری به گونه بسیار تاثیر گذار بر مخاطب اثر می گذارند.رهگذران به صورت غیر ارادی و ناخوداگاه به صفحه تلویزیون شهری خیره  می شوند .نصب تلویزیون های شهری بایستی با دریافت مجوز از مراکز مختلف صورت گیرد .استفاده از این روش تبليغاتی به دلیل هزینه بالا برای همه کسب و کارها مقدور نیست و تنها شرکتها و سازمان خاصی قادر به انجام اینگونه تبلیغات می باشند .

تلویزیون های شهری در انواع بسیار متنوع و مختلف تولید می شوند و تکنولوژی های ساخت و طراحی این محصولات به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مدام در حال رشد و تکامل می باشد .یکی از مهمترین فاکتورهای تلویزیون شهری کیفیت تصاویر می باشد .ارتقاع کیفیت تصاویر یکی از اولویت های مهم سازندگان تلويزيون های شهری می باشد. مقاومت در برابر باد و باران و آفتاب وهمچنین برخودرد اجسام و صدمات جانبی از دیگر فاکتورهای مهمی هست که در تولید تلویزیون های شهری بایستی رعایت کرد.البته همه این تلويزون ها در محیط باز استفاده نمی شوند و برخی از تلويزيون های شهری در محیط های بسته  مانند سمینارها و مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

 

متاسفانه با افزایش قیمت دلار قیمت تلویزیون های شهری نیز در کشور ما رشد بسیار زیادی داشته است و بسیاری از کسانی که می توانستند مشتریان بالقوع این محصول باشند ،در حال حاضربرای خرید این محصول مردد هستند .البته برای استفاده از تلويزیون های شهری راه دیگری نیز وجود دارد و آن اجاره این محصولات می باشد.شرکتهای زیادی منجمله شرکت مکاترونیک تلويزيون های شهری متعددی دارند که جهت اجاره در خدمت مشتریان عزیز قرار می دهند.

تلویزیون شهری در ویترین فروشگاه ها

یکی از کاربردهای جدید استفاده از تلویزیون شهری ، استفاده در ویترین فروشگاهها به جای مانکن و یا نمایش کالاها می باشد.این تلویزیون ها که استند تلویزیون نیز نامیده می شوند به این صورت کار می کنند  که تصاویر ذخیره شده مانکن ها با لباس های مختلف در داخل فلش قرار می گیرد و همراه با افکت را پخش می کنند.و یا تصاویر کالاهای فروشگاه در تلویزیون نمایش داده می شود.

امروزه این روش تبلیغاتی در فروشگاه لوکس باب شده است .تلویزیون های شهری که جهت استفاده در ویترین فروشگاهها  تولید می شوند بسیار سبک هستند و به راحتی قابل جابه جایی می باشند.اغلب این تلویزیون ها قابلیت پخش برنامه های تلویزیونی را نیز دارند و ضد آفتاب می باشند.

معمولا چه شرکتها و ارگان هایی از تلویزیون های شهری استفاده می کنند؟

تلویزیون شهری به لحاظ کیفیت و قیمت بالا جزو تابلوهای تبلیغاتی لوکس به شمار می رود.این تابلوها با قیمت و کیفیت بالا شناخته می شوند.اکثر استفاده کنندگان تلویزیون های شهری سازمان ها وشرکت های دولتی نظیر شهرداری ها،بیمارستان ها  و ... می باشند.شرکت های خصوصی بزرگ نیز از دیگر مشتریان تلویزیون های شهری هستند.استفاده از تلویزیون های شهری کوچکتر به لحاظ قیمت پایین تر بیش تر مورد استقبال شرکتها و مشتریان قرار می گیرد.