ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 نصب شبکه‌ای از بیلبوردهای دیجیتال فراتر از هزینه خرید تجهیزات است، نیاز به بودجه جداگانه برای به‌روزرسانی، توسعه و تولید محتوا برای بیلبورد دارد. توجه به گزینه‌ها، هزینه‌ها و دانش موردنیاز برای برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی راه‌حل دیجیتال ساینیج ضروری است. ما باید به فرآیند جهانی فکر کنیم که شامل نصب، توسعه محتوا، خدمات و به‌روزرسانی است. بااین‌حال، بادانش و تجربه PARTTEAM و OEMKIOSKS، همه‌چیز برای مشتری آسان‌تر و راحت‌تر می‌شود. بنابراین، به‌جای انتخاب ارزان‌تر، شاید بتوان به مزایای خرید محصولات باکیفیت فکر کرد. می‌توان گفت که نصب بیلبوردهای دیجیتال در فضای باز چهار مرحله را طی می‌کند که به شرح زیر است:

 تجزیه‌وتحلیل پروژه (به‌طور خاص نیازهای ذاتی آن و مکانی که تجهیزات برای نصب برنامه‌ریزی‌شده است)؛

 توسعه راه‌حل

برنامه‌ریزی استقرار

خود نصب

علاوه بر این، تجهیزات پیچیده‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند، مخصوصاً بیلبوردهای نصب‌شده در فضای خارجی، که آن‌ها در معرض شرایط شدید مانند آب‌وهوا یا اعمال انسانی هستند. بااین‌وجود، استقبال فزاینده‌ای از محصولات دیجیتال ساینیج وجود دارد. بیلبوردهای دیجیتال در فضای باز پلتفرم‌های قدرتمندی برای ساخت برند برای تعدادی از شرکت‌ها هستند و انتظار می‌رود در آینده نقش غالب‌تری در تبلیغات داشته باشند. درواقع، انتظار می‌رود ارزش بازار جهانی تبلیغات در فضای باز تا سال 2024 به 54.13 میلیارد دلار برسد. گزارش WARC در سال 2018 همچنین نشان داد که انتظار می‌رود تبلیغات DOOH هرسال بین سال‌های 2018 تا 2021 رشد 10 درصدی داشته باشد. اکنون شرکت‌ها بیش از هر زمان دیگری هستند.

billboard installer

اهداف یک بیلبورد دیجیتال برای فضای باز بیلبورد دیجیتال به‌عنوان هدف اصلی تبلیغات است. بااین‌حال، معلوم می‌شود که تجهیزات خدمات عمومی نیز به توسعه مفهوم شهرهای هوشمند کمک می‌کند. امروزه می‌توان بیلبوردهای دیجیتالی برای فضای باز را نیز مشاهده کرد که باعث ایجاد انگیزه در تعامل با کاربر نیز می‌شود.

وقتی از حرکت شهرهای هوشمند صحبت می‌کنیم، می‌توان گفت که هدف این تجهیزات ارائه بهترین راه‌حل‌ها برای نیازهای روزمره مردم است. تمرکز بر پایداری و تضمین آینده‌ای بهتر.

در این میان بهتر است به توضیحی درباره برنامه‌های کاربردی بیلبوردها بپردازیم. نرم‌افزار QMAGINE SIGN به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر برجسته کردن محصول درفروش، توجه مخاطبان هدف خود را با تصاویر جذاب جلب کنید و مشتریان را قادر می‌سازد تا با جزئیات بیشتر مشورت کنند. اطلاعاتی در مورد این محصول معلوم می‌شود که این روش جدیدی برای برقراری ارتباط با مشتریان (یا مشتریان بالقوه) و درعین‌حال ایجاد تجربیات خلاقانه و نوآورانه، جایگزینی مجلات، جزوات و پوسترها و ایجاد ارتباط پویاتر و فعال‌تر است. بااین‌حال، فنّاوری به‌طور مداوم در حال تکامل است و امروزه، یک بیلبورد دیجیتال اهداف متعددی دارد. برای مثال، تعامل با کاربر، سرمایه‌گذاری فزاینده‌ای توسط شرکت‌ها است. بااین‌حال، اگر این هدف برای بیلبورد دیجیتال انتخاب‌شده است، باید در نظر داشت که نیاز به توسعه نرم‌افزاری وجود دارد، چیزی که قبلاً وجود نداشته باشد. نرم‌افزار PARTTEAM & OEMKIOSKS YPortal دقیقاً به همین صورت عمل می‌کند. از طریق آن، کاربران می‌توانند از آب‌وهوا، دیدن گالری عکس، دانلود، بررسی خطوط و برنامه‌های حمل‌ونقل عمومی محلی، مکان‌یابی داروخانه‌های خدماتی و سایر ویژگی‌ها مطلع شوند. نمونه دیگری از تعامل، نرم‌افزار QMAGINE Wayfinder است که مجموعه‌ای از نشانه‌ها شامل عناصر دیداری، شنیداری، لمسی و غیره را ارائه می‌دهد که به افراد امکان می‌دهد راه خود را در سطوح بزرگ پیدا کنند. نرم‌افزار QMAGINE Wayfinder مجموعه‌ای از جهت‌ها را برای راهنمایی افراد برای یافتن مسیر خود در سطوح بزرگ ارائه می‌دهد.

به‌طور خلاصه، بیلبوردهای دیجیتال درنهایت سه هدف را دنبال می‌کنند:

 تبلیغات

اثر متقابل

ارائه اطلاعات مفید (که به توسعه مفهوم شهرهای هوشمند کمک می‌کند)

 نصب تجهیزات ابتدا و حتی قبل از نصب بیلبوردهای دیجیتالی در فضای باز باید عواملی مانند شرایط آب و هوایی، تعاملات انسانی، قرار گرفتن در معرض ماشین‌ها و خودروها را در نظر گرفت. سپس نیاز به انتخاب نوع مواد مورداستفاده، اندازه و سخت‌افزار و نرم‌افزار تجهیزات نیز وجود دارد. همچنین باید در مورد خود مکان، راه‌حل‌های حمل‌ونقل و روشنایی مکان نگرانی وجود داشته باشد. علاوه بر این، و اگرچه دسترسی به برق و اینترنت در داخل خانه مشکلی ندارد، اما در فضای باز ممکن است شمارا با چالش مواجه کند. اطمینان از دسترسی به هر دو قبل از نصب تجهیزات در فضای باز می‌تواند از عوارض بیشتر جلوگیری کند. بااین‌حال، این عوامل منحصربه‌فرد نیستند. آن‌ها مکمل یکدیگر هستند.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جنگ اوکراین کلیه بازارها را تحت تأثیر قرار داده است. از بازار مواد غذایی گرفته تا بازار سوخت و فلزات و... . این مورد بر بازار تابلوهای تبلیغاتی نیز تأثیر داشته است. بسیاری از قطعات تابلو تبلیغاتی وارداتی هستند و از کشورهای جنوب شرقی آسیا وارد ایران می‌شوند. بالطبع افزایش هزینه سوخت بر هزینه نقل‌وانتقال این کالاها نیز تأثیرگذار بوده است.

بااین‌حال این مورد نمی‌تواند بر عرضه محصولات تابلو تبلیغاتی ما آسیب بزند؛ ما انبار بزرگی از قطعات تابلو تبلیغاتی داریم. و در صورت نیاز مشتریان عرضه می‌کنیم.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امروزه تبلیغات، حرف اول را در شناسایی محصولات یا ارائه خدمات بهتر می‌زند و شرکت‌ها نیاز مبرمی به استفاده از تکنیک‌های تبلیغاتی برای رشد کسب‌وکار خوددارند و محصولات خود را بهتر از رقبای خود به فروش می‌رسانند. بازاریابی و تبلیغات علاوه بر شناسایی بازار و نیازهای مصرف‌کننده، نیازمند استفاده از ابزارهای تبلیغاتی است که به دو روش سنتی و مدرن انجام می‌شود. تبلیغات مدرن شامل اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، بنرهای متحرک در سایت و تبلیغات سنتی مانند چاپ بنر، تراکت و بیلبورد هست. این بیلبوردها به طرق و شاخه‌های مختلف ازجمله بیلبوردهای چلنیوم، کامپوزیت، بیلبورد، تابلو روان، بیلبوردهای برجسته، بیلبوردهای فولادی و... می باشند.

در این مقاله سعی داریم کامپوزیت و کاربرد آن در تابلوسازی را توضیح دهیم؛ مشخصات ورق کامپوزیت:

مقاوم در برابر شرایط جوی

 به دلیل وجود مواد پلی‌اتیلن فشرده بهترین نوع عایق حرارتی است.

ضدزنگ

 بدون تغییر رنگ

 زیبایی و درخشندگی نمای ساختمان

ماندگاری و استفاده طولانی‌مدت دارد

نصب سریع و آسان

سبک تمیز کردن خودکار

 قابل رنگ‌آمیزی

ضد حریق

 اجرا در رنگ‌های دلخواه

ورق کامپوزیت اولین بار توسط Alusingen با همکاری BASF در سال 1969 معرفی شد. و امروزه در پانل کامپوزیت از پانل‌های کامپوزیت در نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. پانل‌های کامپوزیت از آلومینیوم و پلی‌اتیلن با ترکیبی از سه فناوری مختلف که شامل اکستروژن، لمینیت با نوارهای چسب از پیش‌ساخته شده و یا ترکیبی از اکستروژن و لمینیت است، ساخته می‌شود و ضخامتی در حدود 4 میلی‌متر دارد.

composite advertising billboard

 از ورق‌های کامپوزیت برای پوشش دکوراسیون بیرونی و داخلی ساختمان‌ها و همچنین پارتیشن‌ها و سقف‌های کاذب استفاده می‌شود زیرا از دولایه ورق آلومینیومی در پوسته‌های بیرونی و یک‌لایه پلی‌اتیلن یا نسوزهای معدنی در وسط تشکیل‌شده است. این ورق‌ها با توجه به مواد تشکیل‌دهنده خود مقاومت بالایی در برابر تغییرات جوی و نور خورشید دارند. این ورق‌ها نوعی عایق حرارتی محسوب می‌شوند زیرا با داشتن سطحی صاف و براق از آلومینیوم، میزان نور دریافتی از خورشید در این ورق‌ها بسیار کم است. در این ورق‌ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی از ترکیب آلومینیوم و پلاستیک استفاده می‌شود.

این ورق‌ها دارای یک‌لایه مرکزی است که از پلی‌اتیلن نسوز به‌عنوان هسته مرکزی پانل تشکیل‌شده است که شامل دورنگ سیاه‌وسفید هست که علاوه بر صنعت ساختمان می‌توان از این ماده ساخت. در صنایع مختلف دیگر ازجمله پتروشیمی و حمل‌ونقل مورداستفاده قرارگرفته است. بیشترین کاربرد این ورق‌های آلومینیومی در بازسازی نمای ساختمان‌های قدیمی، تزئینات و نمای داخلی ساختمان‌ها و پارتیشن‌ها و نماهای بصری است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هوش مصنوعی می‌تواند تبلیغات هدفمندتری را برای خارج از خانه فعال کند. به‌عنوان‌مثال، وضعیت آب و هوایی به‌طور خودکار به بیلبوردها ارائه‌شده و نمایش داده می‌شود. داده‌های جمع‌آوری‌شده از حسگرهایی که در اطراف بیلبوردها نصب‌شده‌اند، تجربه مشتری را با شخصی‌سازی بیشتر افزایش می‌دهند. هوش مصنوعی (AI) نحوه عملکرد تبلیغات را به روش‌های شگفت‌انگیزی تغییر می‌دهد. در سال 2018، لکسوس تبلیغاتی را منتشر کرد که کاملاً توسط هوش مصنوعی فیلم‌نامه شده بود. این شرکت از IBM Watson، یک سیستم هوش مصنوعی، برای تجزیه‌وتحلیل 15 سال تبلیغات اتومبیل برنده جایزه استفاده کرد. واتسون مشخص کرد که کدام عناصر تبلیغات موفق بیشتر در بین مخاطبان طنین‌انداز شده است. این تازه اول کار است... امروزه هوش مصنوعی به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به آینده تبلیغات است. تبلیغ‌کنندگان در حال حاضر از هوش مصنوعی برای شناسایی و تقسیم‌بندی مخاطبان، ایجاد خلاقیت در تبلیغات، آزمایش تبلیغات، بهبود عملکرد تبلیغات و بهینه‌سازی هزینه‌ها استفاده می‌کنند.

 همه به‌صورت خودکار، در زمان واقعی و در مقیاس. درواقع، اندرو نگ، که سیستم‌های هوش مصنوعی گوگل و باید و را ساخته است، در دوره معروف هوش مصنوعی خود برای همه از هوش مصنوعی و تبلیغات به‌عنوان یک فرصت تجاری بزرگ یاد می‌کند

یک شرکت خدمات مالی از هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی پیام‌های تبلیغاتی به مشتریان در مقیاس استفاده می‌کند. یک شرکت مسافرتی از هوش مصنوعی برای یافتن مشتریان. به‌طور خلاصه... اگر از هوش مصنوعی برای تبلیغات دیجیتال استفاده نمی‌کنید، در یک نقطه‌ضعف رقابتی قرار دارید

این مقاله به شما کمک می‌کند تا بفهمید هوش مصنوعی برای تبلیغات چیست و چرا به آن نیاز دارید. موارد استفاده برتر برای این فناوری را مشخص کنید و همچنین بهترین ابزارها را برای تبلیغات هوش مصنوعی توصیه کنید

 هوش مصنوعی برای تبلیغات چیست؟ برای استفاده از هوش مصنوعی در تبلیغات خود لازم نیست همه‌چیز را در مورد هوش مصنوعی بدانید - فقط باید این اصول را بدانید. بهترین تعریف هوش مصنوعی از دمیس حسابیس، بنیان‌گذار شرکت هوش مصنوعی DeepMind که توسط گوگل خریداری‌شده است، می‌آید. او می‌گوید: هوش مصنوعی «علم هوشمند ساختن ماشین‌ها» است.

این به معنای ساخت ماشین‌هایی است که می‌توانند کارهای فکری را انجام دهند که انسان‌ها می‌توانند انجام دهند. کارهایی مانند: خواندن، نوشتن، و درک متن. دیدن و شناسایی اشیاء؛ حرکت در اطراف موانع؛ شنیدن و درک زبان؛ حس کردن دنیای بیرونی. ماشین‌ها به لطف هوش مصنوعی قادر به انجام همه این کارها هستند. دلیلش این است که هوش مصنوعی به ماشین‌ها اجازه می‌دهد یاد بگیرند. برخلاف فناوری سنتی، هوش مصنوعی می‌تواند الگوها را در داده‌ها شناسایی کند، سپس یاد بگیرد که از روی آن الگوها پیش‌بینی کند. سپس می‌تواند از نتایج خود درس بگیرد تا در طول زمان پیش‌بینی‌های بهتر و بهتری انجام دهد. پس از آموزش توسط انسان، هوش مصنوعی می‌تواند به‌تنهایی یاد بگیرد و پیشرفت کند. هرچه داده‌های بیشتری به یک سیستم هوش مصنوعی بدهید، بهتر می‌تواند یاد بگیرد و بهبود یابد. چه بدانید چه ندانید، هرروز ده‌ها یا صدها بار از هوش مصنوعی استفاده می‌کنید. Gmail و Google Docs از هوش مصنوعی برای درک آنچه تایپ می‌کنید استفاده می‌کنند، سپس پیش‌بینی می‌کنند که چه چیزی می‌خواهید تایپ کنید. هر بار که شما (و میلیون‌ها نفر دیگر) از این ویژگی استفاده می‌کنید، هوش مصنوعی را آموزش می‌دهید تا در متن پیش‌بینی بهتر و بهتر شود.

 خودروهای خودران از هوش مصنوعی برای شناسایی موانع و رانندگی ایمن استفاده می‌کنند. هر مایلی که می‌روند، داده‌های بیشتری برای بهبود توانایی‌های رانندگی‌شان به آن‌ها می‌دهد. درواقع، هوش مصنوعی تنها یک فناوری نیست. این‌یک اصطلاح کلی است که طیف وسیعی از فناوری‌های هوشمند مانند این‌ها را در برمی‌گیرد که می‌توانند به‌تنهایی یاد بگیرند و پیشرفت کنند. برخی از فناوری‌های هوش مصنوعی که ممکن است درباره آن‌ها بشنوید عبارت‌اند از: یادگیری ماشین، بینایی کامپیوتر، تولید زبان طبیعی (NLG)، پردازش زبان طبیعی (NLP)، یادگیری عمیق، شبکه‌های عصبی و تشخیص گفتار. ده‌ها مورد دیگر نیز وجود دارد. برای موفقیت در هوش مصنوعی نیازی به دانستن هر اصطلاح ندارید. فقط باید درک کنید که فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی توانایی انقلابی در یادگیری و بهبود خود را دارد. توانایی یادگیری و بهبود خودبه‌خود دلیلی است که هوش مصنوعی به شما مزیت رقابتی بزرگی در تبلیغات می‌دهد.

 چرا برای تبلیغات به هوش مصنوعی نیاز دارید؟ اگر می‌خواهید در چشم‌انداز جدید تبلیغات برنامه‌ای مدرن برنده شوید، هوش مصنوعی یک الزام مطلق است. به لطف اینترنت و تبلیغات برنامه‌ای، ما اکنون این توانایی راداریم که درصدها پلتفرم دیجیتال به مشتریان دسترسی پیدا کنیم. ما همچنین توانایی هدف قرار دادن آن‌ها را بر اساس صدها و هزاران داده جمعیتی و رفتاری داریم. ما حتی می‌توانیم صدها یا هزاران آگهی مختلف را آزمایش کنیم تا ببینیم به چه چیزی بهترین پاسخ را می‌دهند. متأسفانه، انسان‌ها در مدیریت هیچ‌یک از این‌ها خوب نیستند. اشتباه نکنید، ما در استراتژیک و خلاق بودن عالی هستیم. اما ما نمی‌توانیم تمام داده‌هایی را که اکنون در اختیارداریم به‌سرعت تجزیه‌وتحلیل کنیم تا بتوانیم برای بهبود کمپین‌ها اقدام کنیم. ما نمی‌توانیم صدها یا هزاران تنوع تبلیغات، هدف‌گذاری و بودجه را مدیریت کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. و ما مطمئناً نمی‌توانیم فرصت‌های مشتری جدیدی را در دریایی از داده‌ها پیدا کنیم.

هوش مصنوعی می‌تواند همه این کارها و بیشتر را انجام دهد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نرم‌افزار دیجیتال ساینیج استفاده از ساینیج دیجیتال را برای تبلیغ خدمات یا ارائه اطلاعات شما ساده و آسان می‌کند. در حالت عادی با ساینیج دیجیتال می‌توانید ویدیو، صدا، گرافیک، انیمیشن و موارد دیگر را بر روی مانیتورها، پروژکتورها و سایر دستگاه‌های چندرسانه‌ای نمایش دهید؛ اما برای استفاده واقعی از این فناوری هوشمند، به بهترین نرم‌افزار علامت دیجیتال برای همراهی دستگاه سخت‌افزاری خود نیاز دارید که به شما امکان می‌دهد چندین صفحه‌نمایش را از راه دور کنترل کنید. نرم‌افزار ساینیج دیجیتال موضوع مهمی است و این مقاله می‌تواند یکی از اولین مقالاتی باشد که در مورد این فناوری خوانده‌اید. به همین دلیل است که ما آن را تا حد امکان برای شما ساده کرده‌ایم تا با بهترین نرم‌افزار ساینیج دیجیتال موجود آشنا شوید تا بتوانید درباره محصول مناسب برای کسب‌وکار خود تصمیم بگیرید.

led advertising billboard

 1-NoviSign

NoviSign با بیش از 20000 مشتری ازجمله مشتریان سازمانی مانند دیزنی و هیلتون، یک معامله بزرگ در صنعت نرم‌افزار ساینیج دیجیتال است. NoviSign به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از قالب‌های از پیش‌ساخته شده و قابل تنظیم، نمایشگرهای سفارشی و پیشرفته تولید کنند. قالب‌ها بر اساس بخش سفارش داده می‌شوند، مانند رستوران یا خرده‌فروشی. پیمایش رابط کاربری بسیار ساده است و به سه بخش مجزا، خلاقانه، لیست پخش و صفحه تقسیم می‌شود. اطلاعات به‌راحتی از طریق فیدهای RSS، ویجت‌ها و برنامه‌ها در نمایشگرها ادغام می‌شوند، درحالی‌که تمام متن‌ها و تصاویر کاملاً قابل تنظیم هستند.

NoviSign

 

2- Yodeck

به‌عنوان یک راه‌حل نرم‌افزار ساینیج دیجیتالی به بازار عرضه می‌شود که «در فضای ابری متولد و بزرگ‌شده است». این پلتفرم دارای تمام ویژگی‌های اساسی است که انتظار دارید؛ مانند سازگاری ویدیویی و صوتی و همچنین تعدادی ویجت که به شما امکان می‌دهد محتوا را از ارائه‌دهندگان شخص ثالث، پخش‌کنید.

Yodeck

3- TV OnSign TV

یک نرم‌افزار ساینیج دیجیتال با کاربری آسان است که با چندین سیستم‌عامل ازجمله Android، Windows، Chrome OS، macOS، Phillips، Linux Samsung SSP و غیره سازگار است. OnSign TV لیست جامعی از پخش‌کننده‌های سازگار و سخت‌افزار موردنیاز برای آن‌ها را ارائه می‌دهد. توصیه ما این است که ابتدا این را مطالعه کنید یا قبل از شروع به جستجوی تجهیزات موجود خود بپردازید. این نرم‌افزار پس از راه‌اندازی، فناوری فوق‌العاده کاربرپسند است. OnSign TV با طیف گسترده‌ای از برنامه‌های رایگان ارائه می‌شود که اطلاعات زیادی از نتایج ورزشی گرفته تا پیش‌بینی آب‌وهوای محلی را نمایش می‌دهد. همچنین این گزینه وجود دارد که برنامه‌های خود را در HTML5 ایجاد کنید یا از توسعه‌دهندگان پلتفرم درخواست کنید تا این کار را برای شما انجام دهند. این رابط بر اساس کشیدن و رها کردن کار می‌کند، بنابراین می‌توانید محتوای موردنظر خود را، چه یک برنامه یا رسانه‌های دیگر، وارد کنید و نمایشگر خود را برای پخش آن برنامه‌ریزی کنید.

TV OnSign TV

 

4- TelemtryTV

یک گزینه نرم‌افزار علامت‌گذاری عالی برای کاربران با بودجه‌های مختلف است که نسخه رایگان آن برای یک کاربر محدود به یک دستگاه است. طرح Essential آن برای مخاطبان متوسط طراحی‌شده است و برای حداکثر سه کاربر به ازای هر دستگاه شارژ می‌شود. طرح پیشرفته برای 5 کاربر مناسب است و یک گزینه سفارشی نیز وجود دارد. از طرف دیگر، می‌توانید از طریق مرورگر خود به رابط دسترسی داشته باشید. رابط استاندارد مرورگر چشمگیر است. این به‌خوبی طراحی‌شده، معتبر، و به‌وضوح نشانه‌گذاری شده است. صفحه اصلی مملو از آموزش‌های ویدیویی است که به شما کمک می‌کند تا شروع کنید، اما وقتی روی بخش Playlist کلیک کنید، رابط کاربری کاملاً واضح است. ایجاد نمایشگرهای اولیه با استفاده از ویرایشگر داخلی امکان‌پذیر است، اما کاربران پیشرفته‌تر می‌توانند از این فناوری برای دستیابی به نتایج بسیار حرفه‌ای استفاده کنند.

viewneo

5- Viewneo

این نرم‌افزار خود را با راه‌حل‌های سخت‌افزاری بهینه‌سازی شده، ازجمله فناوری حسگر مبتنی بر هوش مصنوعی ترکیب می‌کند تا تعیین کند مانیتورهای شما چه زمانی پیام‌ها را نمایش می‌دهند. تبلیغات یک سیستم ماژولار با Viewneo باعث رشد سرعت کسب‌وکار شما می‌شود و بسته به‌اندازه و پیچیدگی صفحه‌نمایش‌های موردنیاز، می‌توان اجزایی را اضافه و حذف کرد. این نرم‌افزار شامل یکپارچه‌سازی Pixabay است که به شما امکان دسترسی به بیش از دو میلیون تصویر، قالب‌های طراحی، افزونه‌های متعدد برای رسانه‌های اجتماعی، آب‌وهوا، فید خبری و موارد دیگر را می‌دهد. همچنین گزارش‌ها و تحلیل‌های جامعی خواهید یافت که به شما امکان می‌دهد از این فناوری برای اندازه‌گیری تعاملات با پیام‌های خود استفاده کنید. این پلتفرم CMS بسیار واضح و آسان برای استفاده است، با حداقل برگه‌ها و زیرمجموعه‌ها، بنابراین کاربرانی که برای اولین بار می‌آیند نباید برای شروع به مشکل برسند. درنهایت، اگرچه پلتفرم سخت‌افزار خود را تحت‌فشار قرار می‌دهد، این نرم‌افزار با سایر پخش‌کننده‌ها ازجمله Amazon Fire TV Stick و Google Chromecast سازگار است.

 

آدرس اینترنتی منبع:       https://www.techradar.com/best/best-digital-signage-software     

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

روال کار تولید تابلوهای تبلیغاتی در ایران به این صورت است که مشتری تابلویی سفارش می‌دهد، سپس تولیدکننده آن را تولید کرده و نصب می‌کند. اما در مواردی می‌توان برخی از تابلوهای تبلیغاتی را بدون اینکه سفارشی برای آن وجود داشته باشد، تولید کرد. این نوع تابلوهای تبلیغاتی مصارف کلی دارند. در برخی تابلوها نام برند، شماره تلفن و آدرس قید نمی‌شود و صرفاً مطلب با تصویری خاص به نمایش درمی‌آید. برای مثال در برخی از رستوران‌ها تابلوهای "غذا آماده است" را می‌بینیم. یا در برخی آرایشگاه‌های عروس تابلوی چلنیوم از یک عروس را مشاهده می‌کنید. اما این مورد در تابلوهای دیجیتالی رواج بیشتری دارد. تابلوهای دیجیتالی در پک کامل و به‌صورت یک تیکه تولید می‌شود و در بازار عرضه می‌گردد. این تابلوها به دلیل بستر نمایشی دیجیتالی، قابلیت تولید و عرضه به‌صورت انبوه رادارند. بسیاری از شرکت‌ها در سراسر دنیا تابلوهای دیجیتالی را در اندازه‌های مختلف تولید کرده و عرضه می‌کنند. مشتریان نیز بر اساس نیاز خود اقدام به خرید تابلوی موردنیاز می‌کنند.

advertising billboard

همچنین در کشور چین پک‌های آماده تابلوهای ال ای نیز ساخته می‌شود. هر مشتری با حداقل دانش فنی می‌تواند این پک‌ها را خریداری کرده و استفاده کند.

مجموعه تابلوسازی مکاترونیک واردکننده انواع تابلوهای دیجیتال و تابلو ال ای دی پیش‌ساخته در کشور هست. ما تابلوهای دیجیتالی پیش‌ساخته را از کشورهای شرق آسیا وارد کرده و در بازارهای داخلی عرضه می‌کنیم.

در حال حاضر بسیاری از تابلوهای دیجیتالی پیش‌ساخته

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تابلوهای تبلیغاتی علیرغم موفقیت‌های چشم‌گیری که به همراه می‌آورند، با انتقاداتی نیز مواجه هستند. هرچند برخی از این انتقادات ممکن است صحیح باشد اما باز نمی‌تواند کارفرمایان و مدیران را از استفاده از تابلوهای تبلیغاتی منصرف کند. (به دلیل مزایای فراوان این تابلوها)

انتقادات اصلی علیه تبلیغات عبارت‌اند از: (1) افزایش قیمت محصول، (2) افزایش نیازها، (3) فریبنده، (4) منجر به انحصار، (5) مضر برای جامعه، (6) هدر دادن گران‌بهای ملی. منابع!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بیلبوردهای دیجیتال فقط مکمل تبلیغات آنلاین نیستند. آن‌ها درواقع می‌توانند نقش اصلی را در استراتژی بازاریابی کلی شما ایفا کنند. تبلیغات خارج از خانه می‌تواند با افزایش اثربخشی جستجوی دیجیتال تا بیش از 40% بازده کلی کمپین تبلیغاتی را بهبود بخشد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کنترل تبلیغات توسط دولت‌ها برای تنظیم استفاده از تبلیغات در اطراف شهرها و جاده‌ها استفاده می‌شود. دولت‌های مختلف معیارهای مختلف برای استفاده از سطح شهر دارند. اما برخی از این معیارها در کشورهای مختلف شبیه هم هستند.

 کنترل تبلیغات از ارائه اطلاعات نادرست، قرار دادن بیلبوردها در مکان‌های غیرقانونی و سایر اقدامات ممنوعه توسط مشاغل جلوگیری می‌کند. اگر یک کسب‌وکار از مقررات تبلیغاتی تعیین‌شده توسط دولت پیروی نکند، ممکن است با دعوای مدنی مواجه شود.

در کشور خودمان در ایام انتخابات می‌بینیم که گروه‌های سیاسی چه بر سر شهر می‌آورند. شهر مملو از پوسترهای انتخاباتی در هر نقطه‌ای می‌شود. متأسفانه هنوز هم قوانین نصب پوستر و تبلیغات به‌درستی در ایران اجرا نمی‌شود.

 -مکان نصب بیلبورد ازجمله مواردی هست که همه کشورهای قوانینی برای آن وضع می‌کنند. مکان برای تبلیغات یک جزء مهم کنترل تبلیغات است. اگر کشورها مشخص نکند که بیلبوردها و سایر اشکال تبلیغاتی در کجا مجاز هستند، کسب‌وکارها می‌توانند به‌طور بالقوه تبلیغات را در هرکجا که بخواهند قرار دهند

-یکی دیگر از مواردی که اکثر کشورها بر روی آن حساسیت دارند و قوانینی در مورد آن وضع کرده‌اند، ارائه اطلاعات نادرست تبلیغاتی است. تابلوهای تبلیغاتی از استفاده از انواع خاصی از تبلیغات که می‌تواند امنیت عمومی را به خطر بیندازد یا به مردم در مورد محصولات یا خدمات اطلاعات نادرست ارائه دهد، منع می‌شوند. علاوه بر این، تبلیغات نباید حاوی اطلاعات گمراه‌کننده‌ای باشد که عموم را سردرگم کند. به‌عنوان‌مثال، یک تبلیغ برای یک نوشیدنی الکلی نمی‌تواند نوشیدنی را به‌عنوان یک محصول دارویی تبلیغ کند.

-ابعاد و روشنایی بیلبورد: ابعاد و روشنایی بیلبورد باید طوری باشد که مزاحمتی برای عابرین و رانندگان ایجاد نکند. این مورد نیز ازجمله مواردی هست که در برخی کشورها قوانین و دستورالعمل‌هایی در مورد آن نوشته‌شده است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ورزش تناسب‌اندام در طول چند سال گذشته با سرعت چشم‌گیری رشد کرده است به‌طوری‌که یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها بین جوانان ایرانی است. میلیون‌ها ج.وان ایرانی در ورزش پرورش اندام فعالیت دارند. در قلب این موفقیت تبلیغات در فضای باز است؛ تبلیغات جوانان و نوجوانان را به‌صورت انبوه به این ورزش علاقه‌مند کرده و به باشگاه‌های ورزشی کشانده است.تابلوهای تبلیغاتی به‌راحتی می‌توانند نوجوانان و جوانا را هیجان‌زده کنند و به سمت باشگاه ورزشی شما بکشانند.

تابلو تبلیغاتی برای باشگاه ورزشی

 در پست زیر، این موضوع را با جزئیات بیشتر بررسی می‌کنیم و درعین‌حال می‌پرسیم که چگونه رسانه‌ها می‌توانند با موفقیت از این کانال استفاده کنند. چرا تبلیغات در فضای باز کانالی مؤثر برای برندهای باشگاه است؟

تحقیقات نشان داده که اگر باشگاه کمتر از چهار مایل از خانه شما فاصله داشته باشد، پنج برابر بیشتر احتمال دارد که به باشگاه بروید. این بدان معناست که مالکان باید در کانال‌های بازاریابی سرمایه‌گذاری کنند که در معرض دید مخاطبان محلی قرار بگیرند، و از این نظر تعداد کمی از رسانه‌های خارج از خانه (OOH) ارزش پول یا بازگشت سرمایه بهتری را ارائه می‌دهند. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد، اما یکی از قانع‌کننده‌ترین آن‌ها این واقعیت است که مصرف‌کننده‌های معمولی تقریباً 70 درصد از زمان خود را خارج از خانه و در حال حرکت می‌گذرانند. بنابراین، با سرمایه‌گذاری در تبلیغات استراتژیک در سراسر منطقه محلی و در مجاورت فروشگاه‌های خود، می‌توانید به تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید و درعین‌حال از تماس‌ها برای اقدام (CTA) در زمان واقعی برای کمک به حداکثر رساندن سطح تعامل استفاده کنید.

 بیلبوردها احتمالاً مرتبط‌ترین شکل رسانه OOH را به صاحبان سالن‌های ورزشی ارائه می‌کنند، در درجه اول به لطف اندازه‌های متنوعی که می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. بیلبوردهای بزرگ کنار جاده مخصوصاً در جذب رانندگان و ایجاد تعامل با برند مؤثر هستند، به‌خصوص زمانی که به‌صورت استراتژیک در نزدیکی خروجی شما قرار دارند. همچنین جالب است بدانید که درحالی‌که بیش از 70 درصد رانندگان اذعان می‌کنند که متوجه تبلیغات کنار جاده‌ای شده‌اند و با آن تعامل دارند، 73.4 درصد از بریتانیایی‌ها در حال حاضر با ماشین (چه به‌عنوان راننده یا مسافر) به محل کار خود رفت‌وآمد می‌کنند. همچنین می‌توان بیلبوردها و پوسترهای کوچک‌تری را برای هدف قرار دادن مشتریانی که با پای پیاده سفر می‌کنند، در حین خرید، غذا خوردن و انجام کارهای روزانه خود قرارداد. با ترکیب بیلبوردهای بزرگ و کوچک‌تر به‌عنوان بخشی از یک کمپین یکپارچه، مالکان می‌توانند به‌تنهایی یک پایگاه اعضای محلی ایجاد کنند و درعین‌حال با موفقیت از CTA های مرتبط و هدفمند استفاده کنند.

همانطور که احتمالاً می‌توانید بگویید، رسانه‌ها و کانال‌های OOH مانند بیلبوردها نوعی انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند که صاحبان مشاغل محلی می‌خواهند. این قانون همچنین در مورد نوع پیام‌هایی که می‌توانند نمایش دهند اعمال می‌شود، و این امکان استفاده از داده‌های دقیق و هدف قرار دادن مؤثر مشتریان در مناطق مختلف را فراهم می‌کند. این به‌ویژه برای باشگاه‌های زنجیره‌ای در مقیاس بزرگ مفید است، که می‌توانند کمپین‌های متنوع و چندوجهی ایجاد کنند که بازاریابی خود را بهینه می‌کند.

 advertising billboard

فرض کنید که شما صاحب دو باشگاه ورزشی هستید، به‌عنوان‌مثال، در نقاط مختلف کشور واقع‌شده‌اند. درحالی‌که شما داده‌هایی را جمع‌آوری کرده‌اید که نشان می‌دهد علاقه‌مندان به ورزشگاه که به‌طور منظم در کلاس‌های پیشرفته شرکت می‌کنند، به یک مرکز رفت‌وآمد می‌کنند، بااین‌حال، مکان دوم در میان افراد عادی که هدف اصلی آن‌ها کاهش وزن است، محبوبیت بیشتری دارد. در این مثال، شما باید بر اساس رفتار مشتریان منطقه‌ای و انگیزه اصلی آن‌ها برای حضور در سالن‌های ورزشی، پیام‌های جایگزینی برای هر رسانه ایجاد کنید. رسانه‌های OOH و بیلبوردهای سنتی به شما امکان می‌دهند به روشی کارآمد و مقرون‌به‌صرفه به این مهم دست‌یابید، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و سودآوری کمپین‌های فردی را در این فرآیند افزایش دهید.

 یک تحقیقات نشان داده است که حدود 78.2 درصد از بریتانیایی‌ها در زمان‌های اخیر خریدهای فوری انجام داده‌اند، که این روند در طیف وسیعی از کانال‌های مختلف رایج است. همچنین تخمین زده می‌شود که 92 درصد از خریدهای فوری باانگیزه پیشنهاد‌ها و تخفیف‌های ویژه انجام می‌شود، زیرا این امر به برندها کمک می‌کند تا مشتریان را تشویق کنند و سطح تعامل خود را افزایش دهند. اما چرا رسانه OOH این‌قدر در تبلیغ تخفیف‌ها مؤثر است؟ دلیل ساده این است که تصور می‌شود حدود 32٪ از مشتریان در همان هفته‌ای که یک تبلیغ در فضای باز را مشاهده کرده‌اند از یک موسسه بازدید می‌کنند و 24٪ دیگر در همان روز به یک فروشگاه یا فروشگاه خاص مراجعه می‌کنند! بنابراین، علاوه برافزایش تعداد تعاملات با برند به‌صورت آنلاین و از طریق کانال‌های تلفن همراه، تبلیغات در فضای باز نیز در ایجاد روابط با مشتریان و ایجاد انگیزه در زمان واقعی به آن‌ها مؤثر است. بسیاری از این موارد را می‌توان به این واقعیت نسبت داد که رسانه OOH یک کانال قابل‌اعتماد است که با موفقیت با محیط اطراف ترکیب می‌شود.

led advertising billboard

چگونه می‌توانید تبلیغات در فضای باز را برای باشگاه بدن‌سازی خود انجام دهید؟ در تئوری، این استدلال به توضیح اینکه چرا تبلیغات در فضای بازنشان دهنده چنین سرمایه‌گذاری مؤثری برای صاحبان سالن‌های ورزشی مستقل و زنجیره‌ای است کمک می‌کند. بااین‌حال، اگر می‌خواهید با موفقیت از رسانه OOH و همه کانال‌های آن استفاده کنید، باید گام‌های عملی بردارید که هم مزایای رسانه و هم نیازهای هر رسانه را در برمی‌گیرد. بنابراین، در اینجا چند توصیه برای کمک به شما در این راه وجود دارد:

- مکان بیلبوردهای خود را در اولویت قرار دهید اگر فرض کنیم که مشتریانی را در شعاع چهار مایلی خانه آن‌ها هدف قرار می‌دهید، فقط فضای نسبتاً محدودی برای ایجاد پایگاه اعضای خود و افزایش آگاهی در مورد برند خودخواهید داشت. این می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به‌ویژه زمانی که محدودیت‌های اضافی را که ممکن است توسط بودجه بازاریابی شما اعمال شود، در نظر بگیرید. برای کمک به نفی این مسائل، به‌جای جایگزین‌های دیجیتال، از کانال‌های سنتی مانند بیلبوردهای کلاسیک استفاده کنید. این‌ها به‌طور قابل‌توجهی مقرون‌به‌صرفه تر هستند، درحالی‌که صرفه‌جویی‌هایی که انجام می‌دهید به شما امکان می‌دهد تابلوهای تبلیغاتی بیشتر و با اندازه بزرگ‌تری بسازید. این بدان معنی است که شما می‌توانید به‌طور مؤثر در مکان‌های محلی برجسته کنار جاده تبلیغ کنید.

- با توجه به ماهیت اغلب انگیزشی تبلیغات بیلبورد و توانایی آن در تأثیرگذاری بر رفتار مصرف‌کننده، همچنین ارزش دارد که تبلیغات و پوسترهای کوچک‌تر را مستقیماً در خارج یا در نزدیکی بسیار نزدیک به فروشگاه خود نصب کنید. این همچنین به اطلاع مشتریان از موقعیت مکانی دقیق شما کمک می‌کند و خریداران و ساکنان محلی را هدف قرار می‌دهد.

- مخاطبان منطقه‌ای را درک کنید و پیام‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید همچنین می‌توانیم فرض کنیم که دلایل بی‌شماری وجود دارد که چرا افراد در باشگاه‌های ورزشی شما شرکت می‌کنند، چه بخواهند وزن خود را کاهش دهند یا عضله کنند. از منظر تجاری، جمع‌آوری داده‌ها و درک رفتار افراد باشگاه ورزشی مهم نیست، بلکه پیام‌های خود را برای اطمینان از ایجاد کمپین‌های واقعاً مؤثر تنظیم کنید.

 - درحالی‌که ممکن است بسته به هدف اولیه کمپین بازاریابی خود، پیام‌های اولیه، ثانویه و ثالثه داشته باشید، ممکن است لازم باشد در هنگام رسیدگی به نیازهای مشتریان در مناطق مختلف، این پیام‌ها را بیشتر تطبیق دهید. اگر از بیلبوردهای سنتی استفاده می‌کنید، مهم است که قبل از راه‌اندازی کمپین، مجموعه داده‌های خود را با جزئیات تجزیه‌وتحلیل کنید. از این گذشته، سازگاری یا تغییر پوسترهای شما پس از چاپ ممکن است زمان قابل‌توجهی طول بکشد، درحالی‌که این کار هزینه‌های اضافی را نیز متحمل می‌شود که ممکن است بودجه شمارا به خطر بیندازد. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که تصاویر و پیام‌هایی که استفاده می‌کنید همچنان دستورالعمل‌ها و ارزش‌های برند شمارا منعکس می‌کنند، حتی اگر به دنبال جذب موفقیت‌آمیز مخاطبان جایگزین هستید.

 -باید مشتریان را وادار کند که از تبلیغات یا تخفیف خاص موردنظر استفاده کنند، خواه این شامل یک انگیزه مالی باشد یا معرفی یک کلاس ورزشی جدید، هدفمند و هیجان‌انگیز در باشگاه شما. همچنین انجام تبلیغاتی بازمان محدود را با پیام‌رسانی مختصر توصیه می‌کنیم. این بدون شک احساس فوریت را در بین مشتریان شما ایجاد می‌کند و آن‌ها را وادار می‌کند که دست به اقدامی بزنند یا خطر از دست دادن آن‌ها را تهدید کنند.

 دیگر، عاقلانه است که هنگام بازاریابی چنین تبلیغاتی از بیلبوردهای سنتی (به‌جای بیلبوردهای دیجیتال) استفاده کنید، زیرا این موارد نیازی به اشتراک‌گذاری فضای تبلیغاتی با برندهای دیگر ندارند و به بهینه‌سازی نمایش خود در مدت‌زمان کوتاهی کمک می‌کنند.

 آخرین حرف امیدواریم این راهنما به شما در درک مزایای تبلیغات در فضای باز برای صاحبان باشگاه‌ها کمک کند، درحالی‌که مراحل عملی را برای استفاده از این رسانه ارائه می‌دهد. فقط به یاد داشته باشید که رسانه OOH به‌عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی یکپارچه بهتر عمل می‌کند، درحالی‌که انگیزه و رفتار مشتریان محلی شما باید قلب هر تصمیمی باشد که اجرا می‌کنید.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اشکال در تبلیغات

مدت‌ها قبل از وجود حروف، مردم به‌صورت نمادها باهم ارتباط برقرار می‌کردند. حتی زمانی که فنیقی‌ها اولین الفبای غیر تصویری را ایجاد کردند، نمادها درروان بشر باقی ماندند. هزار سال بعد، اشکال خاصی همچنان در زندگی ما معنا پیدا می‌کنند - به‌ویژه در تبلیغات. دایره، مربع و مارپیچ دوتایی هر یک پیام مشخصی را منتقل می‌کنند. درک زبان اشکال کلیدی برای برند سازی مناسب محصول است. از آغاز گونه ما، دایره به‌عنوان قابل‌تشخیص‌ترین شکل سلطنت کرده است. این خورشید و ماه، زمین و ستارگان است، اما مهم‌تر از آن، شکلی کاملاً بالغ و زنانه است. ازآنجایی‌که هیچ لبه‌ای ندارد، دایره بی‌پایان به مصرف‌کننده آرامش می‌دهد و درعین‌حال هاله‌ای از وحدت و قدرت را به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل است که تبلیغ‌کنندگان اغلب از حلقه‌ها برای برند سازی ناخودآگاه محصولات با این ویژگی‌ها استفاده می‌کنند.

 ازنظر تاریخی، دایره نمایانگر تمامیت، بی‌نهایت، الهه و خورشید بود. امروزه، مردم حلقه‌های خود را با مارک‌های بین‌المللی مانند تارگت، استارباکس و تقریباً هر نوشابه (مانند کوکاکولا) مرتبط می‌کنند. فراتر از فرانشیزهای شرکتی، پیام دایره برای پرورش و قدرت حضور دائمی در سیاست است. چه تعداد از آمریکایی‌ها در طول سال‌ها دکمه مبارزاتی را با چهره، نام یا شعار نماینده موردعلاقه خود پوشیده‌اند؟ از طرف دیگر، چه تعداد از فعالان در طول سال‌ها از دایره بریده‌شده برای بیان نکته استفاده کرده‌اند؟ این دایره پیام قدرتمندی را منتقل می‌کند که کسب‌وکار یک فرد یکپارچه و قوی است و درعین‌حال به نیازهای مصرف‌کنندگان توجه می‌کند. اما مراقب باشید: مارپیچ‌ها دایره‌ای هستند اما دایره نیستند مارپیچ (تفرد) به معنای باروری، تغییر مداوم و تکامل جهان است.

گاهی اوقات تبلیغ‌کنندگان پیام را به معنای واقعی کلمه با استفاده از آن در برندهای تجاری برای کسب‌وکارهای آگاه به محیط‌زیست درک می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، "اقیانوس" یا "نجات حیوان دریایی" را در موتور جستجو تایپ کنید و احتمال زیادی وجود دارد که آرم‌های مارپیچی ظاهر شوند. مانند دایره، مارپیچ تنها پیامی از قدرت را منتقل می‌کند، اما این واقعیت که شکل بسته نیست، آن را مستعد تغییر می‌کند. این توضیح می‌دهد که چرا لوگوی مارپیچ اغلب برای کسب‌وکارهایی به کار می‌رود که در نوآوری رشد می‌کنند یا هدفشان تولید چیزی کاملاً متفاوت است. سازمان‌های غیرانتفاعی از پیام مارپیچ برای تقویت اهداف خود استفاده می‌کنند. درعین‌حال، کسب‌وکارهای انتفاعی می‌دانند که این مارپیچ به مصرف‌کنندگان اطمینان می‌دهد که گروهی نوآور هستند. برای انتقال پیام تغییر و قدرت، مارپیچ یک گزینه عالی برای برند سازی است. بااین‌حال، برخی از کسب‌وکارها به ثبات به‌عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به مصرف‌کنندگان متکی هستند.

 گاهی اوقات کسب‌وکارها نیاز به یک مزیت دارند. خوشبختانه، مربع پرتره‌ای از ثبات است. برخلاف دایره و مارپیچ، مربع شکل بسیار سفت و سختی دارد و نماد دنیای فیزیکی است. تبلیغ‌کنندگان از میدان برای القای پیام حرفه‌ای استفاده می‌کنند. شرکت‌های حقوقی و سایر شرکت‌هایی که در یک محیط بسیار ساختاریافته وجود دارند از لوگوی مربعی بهره می‌برند. برای برند سازی مناسب محصولات، درک زبان اشکال ضروری است. هر شکل پیام مشخصی را به مصرف‌کننده منتقل می‌کند. انتخاب مناسب باعث افزایش درآمد فروش و درنهایت سود شرکت می‌شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بیلبوردها معمولاً در مناطق پرتردد یا در کنار جاده قرار می‌گیرند تا توجه عابران پیاده و رانندگان را به حداکثر برسانند. یعنی بیلبورد باید جذاب باشد. هنگامی‌که عابران پیاده یا رانندگان متوجه تبلیغات روی بیلبورد شده و آن‌ها را مطالعه می‌کنند، سرمایه‌گذاری ارزشمند است. بااین‌حال، همان‌طور که گفته می‌شود، ابتدا ایمنی. بیلبوردهای بیش‌ازحد جذاب باعث حواس‌پرتی می‌شود و برای رانندگان و عابران پیاده خطرناک است. علاوه بر این، نورپردازی نادرست بیلبوردها باعث اختلال در دید راننده‌ها می‌شود.

بنابراین، نورپردازی صحیح بیلبورد نقش مهمی در تضمین ایمنی و همچنین جلب‌توجه دارد.

norpardazidartabloo

 طبقه‌بندی بیلبورد سنتی و دیجیتال:

دو نوع بیلبورد وجود دارد، بیلبورد سنتی و بیلبورد دیجیتال. تفاوت اصلی بین آن‌ها نحوه روشنایی است که رانندگان یا عابران پیاده را قادر می‌سازد پیام را بخوانند. بیلبورد سنتی با کاراکترها و/یا تصویر روی کاغذ یا ورق وینیل چاپ می‌شود و به نمای ساختمان یا سطح تابلو متصل می‌شود. کاغذ و ورق وینیل قطعاً قادر به تولید نور نیستند. بیلبوردهای سنتی را می‌توان در شب‌ها می با تابش نور به سطح آن‌ها یا انعکاس آن روشن کرد.

در روز نیز خورشید و آسمان بر روی بیلبورد می‌تابد و نور را از سطح در طول روز منعکس می‌کند و بیلبورد را قابل‌مشاهده می‌کند.

در تابلوهای مدرن تجهیزات نورپردازی در داخل تابلو تعبیه می‌شود. ازآنجایی‌که تابلوهای تبلیغاتی معمولاً بر روی قطب بالا نصب می‌شوند، چراغ‌های LED قدرتمند در بالا و/یا پایین تابلو مجهز شده‌اند تا نور کافی را فراهم کنند. فن‌آوری پیشرفته باعث می‌شود که تابلوهای تبلیغاتی بتوانند به‌تنهایی نورپردازی کنند. به این نوع بیلبورد، بیلبورد دیجیتال می‌گویند.

billboard installer

 بیلبورد دیجیتال به دلیل نور ساطع‌شده از داخل تابلو قابل‌مشاهده است. برخلاف بیلبوردهای سنتی، بیلبورد دیجیتال باید در سطح نور بالاتر تنظیم شود تا در طول روز در زیر نور شدید خورشید دیده شود. اما در شب، سطح نور بالاتر ممکن است باعث تابش خیره‌کننده شود و برای خواندن بسیار روشن خواهد بود. بسیاری از رانندگان از روشنایی بیش‌ازحد بیلبورد شکایت کرده‌اند. نور بیش‌ازحد آن‌ها را در تشخیص جهت و وضعیت ترافیک دشوار می‌کرد و آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌داد.

 الزامات نورپردازی بیلبورد

 ازآنجایی‌که بیلبورد دیجیتال می‌تواند نور خود را ساطع کند، مایلیم در مورد نورپردازی سنتی بیلبورد و نحوه روشن کردن آن به روش صحیح صحبت کنیم. نکته اصلی برای نورپردازی صحیح بیلبورد، تأثیرات آن بر انسان و محیط است. به‌عبارت‌دیگر هنگام نورپردازی بیلبورد باید از آلودگی نوری جلوگیری کنیم. ناگفته نماند که وات بیشتر غیرضروری و سطح نور بالاتر کاملاً اتلاف انرژی است و برای محیط‌زیست و انسان مضر است. شبیه‌سازی دقیق طراحی نور نه‌تنها باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود بلکه به شما در صرفه‌جویی در هزینه نیز کمک می‌کند. اگرچه دشوار به نظر می‌رسد، مشاوره با سازنده حرفه‌ای روشنایی به شما کمک می‌کند تا در نیمی از زمان کار را انجام دهید.

 نورپردازی بیلبورد باهدف روشن کردن تبلیغات، قابل‌مشاهده و خواندن آن برای رانندگان و عابران پیاده است. نور اضافی باعث تجاوز و تابش خیره‌کننده می‌شود. وسایل، نور را از بیلبورد به آسمان تاریک، اقامتگاه‌های نزدیک، یا گیاهان پخش می‌کنند و باعث آزار انسان‌ها و حیوانات می‌شوند. علاوه بر این، تابش خیره‌کننده خطرناک است زیرا ممکن است منجر به عدم شناسایی و پاسخ موقت در ترافیک شلوغ می‌شود. کنتراست نور یکی دیگر از عوامل مهم برای روشنایی درست بیلبورد است. کنتراست تفاوت روشنایی بین شی و پس‌زمینه است. چشمان ما می‌توانند اشیاء روی پس‌زمینه را با دو شرط تشخیص دهند، رنگ پس‌زمینه و شی‌ء متفاوت باشد یا پس‌زمینه و شی‌ء دارای کنتراست روشنایی خاصی باشند. جسم روشن‌تر و پس‌زمینه کمی تیره‌تر برای دید بهتر عالی خواهد بود. برعکس، اگر پس‌زمینه روشن‌تر از اشیا باشد، دید به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

 در شرایط نوری نامناسب، به‌ویژه عدم تفاوت روشنایی، ممکن است باعث ایجاد پدیده‌های بصری کاذب شود، سپس جسم درک شده را مخدوش کرده و بر قضاوت تأثیر بگذارد. درنتیجه، سطح نور باید با توجه به روشنایی محیط تنظیم شود. به‌عنوان‌مثال، قرار است روشنایی بیلبورد در شب در میدان باز، مانند بزرگراه، کمتر باشد. اما برای مناطق تجاری، مقدار روشنایی بیلبورد باید کمی بیشتر از محیط اطراف باشد تا جذابیت رقابتی بیشتری داشته باشد. هر منطقه‌ای دارای استانداردها یا ضوابطی است که برای نورپردازی بیلبوردها قابل‌اجرا است و ما باید مقررات و استانداردهای مربوطه را در نظر بگیریم. ازآنجایی‌که مقررات و استانداردهای نورپردازی بیلبورد در مناطق مختلف متفاوت است، توصیه‌های رایج آن را نشان خواهیم داد

توصیه‌های نورپردازی بیلبورد به شرح زیر است:

انجمن مهندسی روشنایی IES توصیه می‌کند که سطوح روشنایی باید 20 تا 100 فوت شمع برای بیلبوردها باشد.

 یکنواختی (نسبت حداکثر به حداقل سطح نور) برای تابلوهای تبلیغاتی باید 4.0 یا کمتر باشد.

 بیلبورد نباید در فاصله 300 فوتی خانه‌ها روشن شود.

 بیلبورد نباید قبل از باز شدن و بعد از بسته شدن برای تبلیغات تجاری روشن شود.

 منابع نور نباید مستقیماً توسط رانندگان یا عابران پیاده دیده شود.

 وسایل روشنایی با CRI بالاتر از 80 بهینه خواهد بود.

 فرمول‌های رایج برای نورپردازی بیلبورد

 بیلبوردهای سنتی معمولاً بر روی تیرک یا ساختمان در بالای سطح زمین در ارتفاع معینی نصب می‌شوند. آن‌ها همچنین در اندازه‌های مختلف هستند. چند فرمول ساده برای نورپردازی بیلبورد وجود دارد که با اندازه یا ارتفاع آن‌ها مرتبط است. بااین‌حال، لطفاً توجه داشته باشید که این فرمول‌ها فقط برای مرجع هستند، طراحی نورپردازی خاص برای بیلبورد باید با توجه به شرایط بتن ساخته شود. درصورتی‌که ارتفاع بیلبورد کمتر از 8 متر باشد، می‌توان چراغ‌های روشنایی را به‌صورت تک طرفه بافاصله حدود 1 تا 2 متر نصب کرد. چراغ روشنایی زاویه باز برای این نوع بیلبورد مناسب‌تر خواهد بود.

 برای بیلبورد عریض در ارتفاع بین 8 تا 12 متر باید از دو جهت بالا و پایین نورپردازی شود. این نوع بیلبورد همچنین با وسایل روشنایی با زاویه پرتو باز مناسب است. فاصله وسایل روشنایی باید 1.5 تا 2.6 متر باشد.

 نوع دیگری از بیلبوردها بلند و نازک است که نورپردازی با زاویه پرتو باریک یا متوسط ​​روی آن اعمال می‌شود. محل قرارگیری وسایل روشنایی به ارتفاع نور بیلبورد بستگی دارد. برای بیلبوردی که ارتفاع زیادی دارد، نصب دو طرف چراغ روشنایی بهینه خواهد بود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تابلوهای تبلیغاتی به دلایل مختلف ممکن است آسیب ببینند؛ در این صورت اثربخش آن‌ها کاهش خواهد یافت. عواملی ازجمله باد، باران، طوفان، گرما، تصادفات، سقوط اشیاء و درختان و حتی خرابکاری رقبا یا افراد خرابکار می‌تواند به تابلوی شما صدمه وارد کند.

repair advertising billboard

 ازاین‌رو لازم است که تابلوهای تبلیغاتی خود را در بازه‌های زمانی مشخصی مورد بازدید یا بازرسی قرار دهید؛ به‌خصوص اگر تابلو تبلیغاتی شما در مکانی دور از شما و کسب‌وکارتان نصب‌شده باشد. حتی در مواردی افراد برای مشاهده تابلوهای تبلیغاتی گران‌قیمت خود دوربین‌های مداربسته در محل نصب می‌کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تابلوهای تبلیغاتی باید در خدمت استراتژی بازاریابی شما باشد. اصلاً کسب‌وکارها بر اساس استراتژی بازاریابی خود اقدام به استفاده از تابلوهای تبلیغاتی می‌کنند. استراتژی‌های بازاریابی نیز همواره باید در خدمت کسب درآمد بیشتر باشد. اگر تابلوی تبلیغاتی شما تأثیر چندانی بر بازاریابی و فروش محصولات و خدمات شما نداشته باشد، لازم است دست نگه‌دارید و همه‌چیز را از ابتدا بررسی کنید. اینکه بفهمید چه میزان مشتری و سود از طریق تابلوهای تبلیغاتی به سمت شما سرازیر شده است، دید کلی در مورد اثربخش بودن یا نبودن استفاده از تابلو تبلیغاتی را به شما می‌دهد. برای این کار نیاز به یک سیستم نظرسنجی از مشتریان دارید.

با راه‌اندازی یک سیستم نظرسنجی کارآمد متوجه خواهید شد که چه میزان از مشتریان از طریق تابلوها تبلیغاتی به شما مراجعه کرده‌اند؛ چه میزان سود از سمت تابلو تبلیغاتی به سمت شما سرازیر شده است. و اینکه آیا استفاده از تابلو تبلیغاتی به‌صرفه بوده است یا خیر؟ آیا باید روند فعلی را دنبال کنید یا به دنبال جایگزین باشید.

survey

اگر تابه‌حال این کار را انجام نداده‌اید لازم است این کار را شروع کنید. باید بدانید که استفاده از تابلو برای شما به‌صرفه بوده است یا خیر؛ اگر به‌صرفه نبوده، دلیل و مشکل را پیدا کنید. شاید تابلوی شما در مکان مناسبی قرار نداشته است؛ شاید مخاطبیان هدف را به‌درستی انتخاب نکرده‌اید. ممکن است مشکلاتی در طراحی و رنگ‌بندی تابلو وجود داشته باشد. حتی ممکن است تابلوی شما آسیب‌دیده باشد و شما بی‌خبر باشید.

برای ایجاد یک برنامه نظرسنجی از روش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید؛ اگر فروش آنلاین دارید می‌توانید صفحه‌ای برای دریافت نظرات مشتریان ایجاد کنید و از کاربران بخواهید که وقت کمی برای پر کردن نظرسنجی در مورد نحوه آشنایی با شما انجام دهند. در صورت مراجعه حضوری می‌توانید این سؤالات را. به‌صورت شفاهی از مشتریان بپرسید.

دریافت بازخود می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در جهت هدفمند کرد تبلیغاتتان کند. البته انتخاب زمان مناسب نیز مهم است. برای مثال نباید بلافاصله پس از نصب تابلو اقدام به نظرسنجی کنید. نظرسنجی خود را می‌توانید بعد از 2 ماه پس از نصب تابلو شروع کنید. اما نباید بلافاصله پس از دریافت اولین نظرسنجی اقدام به تصمیم گری کنید. به نظر ما بهترین زمان برای بررسی و اعمال نظرسنجی 6 ماه بعد از نصب تابلو هست. اگر 6 ماه از نصب تابلو گذشته باشد و در نظرسنجی‌ها خود متوجه شوید که مشتریان چندانی از طریق تابلو به شما مراجعه نکرده باشند، در این صورت لازم است که بررسی‌های لازم را انجام دهید.

نتیجه‌گیری:

استفاده از روش‌های کارآمد برای نظرسنجی در مورد اثربخشی تابلوهای تبلیغاتی، به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به‌صورت هدفمند و مؤثر انجام دهید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تصاویر مورداستفاده در بیلبورد باید از نوع تصاویر برجسته باشد. عکس‌های بیلبورد اغلب به‌اندازه خانه شما چاپ می‌شوند و تصاویر با وضوح‌بالای 300 DPI را ضروری می‌سازند. طراحان خوب بیلبورد از این مقیاس بزرگ برای ایجاد یک غوغای بصری بزرگ استفاده می‌کنند و یک تصویر مرکزی را با عرض 25 اینچ به‌جای پنج تصویر مبهم که فاقد تأثیر احساسی از راه دور هستند، نمایش می‌دهند.

مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.