اثربخشی بیلوردهای تبلیغاتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اثربخشی بیلوردهای تبلیغاتی هرگز مورد سؤال قرار نگرفته است. این یکی از دلایل اصلی است که ما هنوز هم پس از مدت‌ها وجود بیلبوردهای تبلیغاتی را امروز می‌بینیم. با ظهور تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و سایر گرایش‌های بازاریابی دیجیتال، برخی ممکن است فکر کنند که تبلیغات در فضای باز از روزگار خود گذشته است. اما این تصور اشتباه تا حد زیادی بی‌اساس است. درواقع، با ظهور عصر دیجیتال، بازاریابی بیلبوردی ممکن است حتی امروز مرتبط‌تر و مؤثرتر باشد.

با جلوه‌های همیشه درحال‌توسعه، مانند صفحه‌نمایش‌های دیجیتال، فیگورهای سه‌بعدی، یا ساختارهای مختلف، اثر بیلبوردهای تبلیغاتی وارد دوره جدیدی شده است. شرکت‌ها باید بیلبورد را به‌عنوان یک روش کلیدی تبلیغات و یک عنصر اصلی در تمام صنایع در نظر بگیرند. از هر نظر که به آن نگاه کنید، تبلیغات بیلبورد کار می‌کند و اثربخشی آن برای چندین دهه ثابت‌شده است.

advertising billboards 1

 در اینجا برخی از مهم‌ترین دلایل مؤثر بودن تبلیغات بیلبوردها آورده شده است: جهان درحرکت است و باگذشت زمان، کشورهای سراسر جهان متحرک‌تر شده‌اند. مردم زمان کمتری را در خانه می‌گذرانند. چه از یک سفر جاده‌ای لذت ببرید یا، رفت‌وآمد به محل کار، یا صرفاً به دنبال یک تجربه جدید، شهروندان جهان در حال حرکت هستند. همیشه جایی برای رفتن وجود دارد. هر جا که حرکت کنید چه در اتوبان‌ها و جاده‌ها، چه در شهرها و چه در داخل متر و هواپیما، بیلبوردها انتظار شما را می‌کشند.

رانندگان یک مخاطب اسیر هستند چشم رانندگان به جاده است، اما چشم آن‌ها می‌تواند به بیلبوردهای بزرگ و جذاب کنار جاده هم بیفتد. درحالی‌که رانندگان می‌توانند رادیو را خاموش کنند یا در یک کانال کاملاً بدون آگهی مشترک شوند، با برداشتن چشم از جاده، ایمنی خود را به خطر می‌اندازند. باوجود چیزهای بسیار کمی برای پرت کردن حواس آن‌ها، این احتمال وجود دارد که آن‌ها چند لحظه را صرف تماشای آن بیلبورد کنند. و برخلاف سایر رسانه‌های تبلیغاتی، تبلیغات در فضای باز را نمی‌توان خاموش، پنهان یا دور انداخت.

advertising billboards 11

 بیلبوردها الهام‌بخش ایده‌های جدید هستند یک بیلبورد مؤثر برای یک رستوران، جاذبه، یا حتی یک فروشگاه منحصربه‌فرد می‌تواند فروش فوری را برای مسافرانی که به دنبال کشف یک منطقه جدید هستند، ایجاد کند. برخی از بیلبوردهای برخی از محصولات را می‌توان درواقع درست بیرون ویترین فروشگاه مشاهده کرد! بافرهنگ رو به رشد کاوش در مسیرهای غیرعادی و جستجوی تجربیات منحصربه‌فرد، یک بیلبورد با قرارگیری مناسب که مسیرهای یک نقطه غیرمعمول را ارائه می‌دهد، می‌تواند فروش فوری ایجاد کند. این امر یک بیلبورد را به روشی شگفت‌انگیز و مقرون‌به‌صرفه برای تبلیغات تبدیل می‌کند. اگرچه طراحی و نصب بیلبورد اصلی می‌تواند بسیار پرهزینه باشد، اما اگر به‌طور مؤثر قرار گیرد، بیش از هزینه فروش آن را جبران می‌کند.

پیشرفت‌ها در فناوری بیلبورد، باقابلیت نمایش چندین آگهی در طول روز، بعد جدیدی به اثربخشی تبلیغات بیلبورد اضافه کرده است.

درحالی‌که یک استراتژی بازاریابی آزموده و واقعی، ممکن است به تلاش‌های آگاهی از نام تجاری شما کمک کند، انجام این کار نه‌تنها گران است، بلکه جلب‌توجه به‌طور فزاینده‌ای دشوار است (مگر اینکه مقدار زیادی پول نقد در پلتفرم‌های تبلیغاتی به دست آورید). تبلیغات بیلبورد تنها رسانه بازاریابی است که تبلیغ‌کننده کنترل کامل فضای تبلیغات را در اختیار دارد. تبلیغ دائماً در معرض نمایش است - هیچ رسانه دیگری اجازه نمی‌دهد پیام شما در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته نمایش داده شود. این‌یک ابزار بازاریابی قدرتمند است.

اگر آنچه مخاطبان در بیلبورد شما می‌بینند آن‌ها را به خنده می‌اندازد، الهام می‌بخشد، خاطره مثبت یا هر مسیر دیگری از ارتباط عاطفی را به آن‌ها یادآوری می‌کند، احتمالاً یک مشتری وفادار به دست آورده‌اید. بیایید با آن روبرو شویم – مصرف‌کنندگان امروزی دائماً با تبلیغات چاپی (شاید نه به‌اندازه این روزها)، آنلاین، از طریق رادیو (دوباره، کم‌تر این موارد را مشاهده می‌کنند)، آگهی‌های تبلیغاتی در تلویزیون، و حتی در رسانه‌های اجتماعی به رگبار بسته می‌شوند. این موارد به‌صورت ناخودآگاه می‌تواند باعث حس منفی در مخاطب شود؛ در حالی بیلبوردهای خلاقانه و زیبا در سطح شهر می‌توانند مخاطب را جذب کنند.

advertising billboards 2

فکر کنید اگر یک تبلیغ بتواند شما را مجذوب خود کند یا در چند ثانیه که برای مشاهده آن طول می‌کشد شما را بخنداند، آیا در مورد آن شرکت مثبت‌تر فکر نمی‌کنید؟ همین مفهوم در مورد بیلبوردها صدق می‌کند و در تبلیغات خارج از خانه (OOH) بهتر از بسیاری از راه‌های تبلیغاتی دیگر کار می‌کند. شما یک مخاطب اسیر دارید که مطمئناً حداقل برای چند ثانیه به بیلبورد شما نگاه می‌کند، در حین رانندگی به آن فکر می‌کند، تصاویر بصری را به خاطر می‌آورد و ذهن خود را درگیر می‌کند.

چرا روش استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی جواب می‌دهد؟ تأثیر و خلاقیت بازاریابی بیلبوردی بزرگ، جسورانه، رنگارنگ و خلاقانه است. با همه پیشرفت‌های فنّاورانه و چرخش‌های تبلیغ‌کنندگان در سطح جهانی، شرکت‌ها تشویق می‌شوند تا در خلاقیت و تفکر خارج از چارچوب بر یکدیگر برتری داشته باشند. مصرف‌کنندگان این انتظار رادارند و از آن خشنود می‌شوند.

 

منبع مطلب : وب سایت https://www.bmediagroup.com/


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.