اشکال هندسی در تبلیغات

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اشکال در تبلیغات

مدت‌ها قبل از وجود حروف، مردم به‌صورت نمادها باهم ارتباط برقرار می‌کردند. حتی زمانی که فنیقی‌ها اولین الفبای غیر تصویری را ایجاد کردند، نمادها درروان بشر باقی ماندند. هزار سال بعد، اشکال خاصی همچنان در زندگی ما معنا پیدا می‌کنند - به‌ویژه در تبلیغات. دایره، مربع و مارپیچ دوتایی هر یک پیام مشخصی را منتقل می‌کنند. درک زبان اشکال کلیدی برای برند سازی مناسب محصول است. از آغاز گونه ما، دایره به‌عنوان قابل‌تشخیص‌ترین شکل سلطنت کرده است. این خورشید و ماه، زمین و ستارگان است، اما مهم‌تر از آن، شکلی کاملاً بالغ و زنانه است. ازآنجایی‌که هیچ لبه‌ای ندارد، دایره بی‌پایان به مصرف‌کننده آرامش می‌دهد و درعین‌حال هاله‌ای از وحدت و قدرت را به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل است که تبلیغ‌کنندگان اغلب از حلقه‌ها برای برند سازی ناخودآگاه محصولات با این ویژگی‌ها استفاده می‌کنند.

 ازنظر تاریخی، دایره نمایانگر تمامیت، بی‌نهایت، الهه و خورشید بود. امروزه، مردم حلقه‌های خود را با مارک‌های بین‌المللی مانند تارگت، استارباکس و تقریباً هر نوشابه (مانند کوکاکولا) مرتبط می‌کنند. فراتر از فرانشیزهای شرکتی، پیام دایره برای پرورش و قدرت حضور دائمی در سیاست است. چه تعداد از آمریکایی‌ها در طول سال‌ها دکمه مبارزاتی را با چهره، نام یا شعار نماینده موردعلاقه خود پوشیده‌اند؟ از طرف دیگر، چه تعداد از فعالان در طول سال‌ها از دایره بریده‌شده برای بیان نکته استفاده کرده‌اند؟ این دایره پیام قدرتمندی را منتقل می‌کند که کسب‌وکار یک فرد یکپارچه و قوی است و درعین‌حال به نیازهای مصرف‌کنندگان توجه می‌کند. اما مراقب باشید: مارپیچ‌ها دایره‌ای هستند اما دایره نیستند مارپیچ (تفرد) به معنای باروری، تغییر مداوم و تکامل جهان است.

گاهی اوقات تبلیغ‌کنندگان پیام را به معنای واقعی کلمه با استفاده از آن در برندهای تجاری برای کسب‌وکارهای آگاه به محیط‌زیست درک می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، "اقیانوس" یا "نجات حیوان دریایی" را در موتور جستجو تایپ کنید و احتمال زیادی وجود دارد که آرم‌های مارپیچی ظاهر شوند. مانند دایره، مارپیچ تنها پیامی از قدرت را منتقل می‌کند، اما این واقعیت که شکل بسته نیست، آن را مستعد تغییر می‌کند. این توضیح می‌دهد که چرا لوگوی مارپیچ اغلب برای کسب‌وکارهایی به کار می‌رود که در نوآوری رشد می‌کنند یا هدفشان تولید چیزی کاملاً متفاوت است. سازمان‌های غیرانتفاعی از پیام مارپیچ برای تقویت اهداف خود استفاده می‌کنند. درعین‌حال، کسب‌وکارهای انتفاعی می‌دانند که این مارپیچ به مصرف‌کنندگان اطمینان می‌دهد که گروهی نوآور هستند. برای انتقال پیام تغییر و قدرت، مارپیچ یک گزینه عالی برای برند سازی است. بااین‌حال، برخی از کسب‌وکارها به ثبات به‌عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به مصرف‌کنندگان متکی هستند.

 گاهی اوقات کسب‌وکارها نیاز به یک مزیت دارند. خوشبختانه، مربع پرتره‌ای از ثبات است. برخلاف دایره و مارپیچ، مربع شکل بسیار سفت و سختی دارد و نماد دنیای فیزیکی است. تبلیغ‌کنندگان از میدان برای القای پیام حرفه‌ای استفاده می‌کنند. شرکت‌های حقوقی و سایر شرکت‌هایی که در یک محیط بسیار ساختاریافته وجود دارند از لوگوی مربعی بهره می‌برند. برای برند سازی مناسب محصولات، درک زبان اشکال ضروری است. هر شکل پیام مشخصی را به مصرف‌کننده منتقل می‌کند. انتخاب مناسب باعث افزایش درآمد فروش و درنهایت سود شرکت می‌شود.


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.