اهمیت طراحی در تابلو تبليغاتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت و تأثیرگذاری در دنیای تبليغات، شکل ظاهری و بصری تابلو تبليغاتی است. اگر به دنبال ساخت تابلو تبليغاتی نظیر تابلو چلنیوم، تابلو led، تابلوفلکسی و یا تلویزیون شهری هستید ابتدا باید به طرح تبليغاتی محیطی خود توجه کنید. طرح تابلو تبليغاتی چیزی هست که قبل از انتخاب نوع، جنس و رنگ تابلو تبليغاتی باید مشخص شود. متأسفانه بسیاری از مشتریان به اهمیت و تأثیر طرح تابلو تبلیغاتی واقف نیستند ازاین‌رو کلیه امور مربوط به طراحی را به تابلوساز واگذار می‌کنند.

درحالی‌که صاحبان کسب‌وکارها به دلیل آشنایی با ماهیت کسب‌وکار خود می‌توانند نظرات بسیار ارزشمندی به تابلوساز بدهند و این کمکی ارزشمند برای تابلوساز در طراحی طرحی زیبا و چشم‌گیر خواهد بود. عواملی که بر انتخاب طرح تبليغاتی مؤثر تأثیرگذارند، شغل و حرفه، عوامل محیطی نظیر رنگ و شکل محیط اطراف، مخاطبین محصول موردنظر و ... است.

طراح تابلو تبليغاتی، شخصی کاملاً مسلط درزمینهٔ تبليغاتی و گرافیکی است. طراح تابلو بایستی با انواع مختلف رنگ‌ها و روانشناسی و تأثیر رنگ‌ها بر مخاطب آشنا باشد. رنگ‌ها به‌عنوان مهم‌ترین المان‌های تأثیر بسزایی در شکل و ظاهر تابلو تبليغاتی دارد. یکی دیگر از موارد مهم فونت‌ها است. درصورتی‌که در تابلو تبليغاتی از نوشته استفاده می‌کنید انتخاب فونت مناسب برای تابلو شما بسیار مهم است. طراح تابلو با انواع فونت‌های مختلف آشنا است. طراح تابلو مخاطبان تابلو تبليغاتی شمارا شناسایی می‌کند، با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند، سلیقه و علایق آن‌ها را درک می‌کند و تابلویی متناظر با نیازها و سلیقه مخاطبین شما طراحی می‌کند.

اگر شما نتوانید با طراحی مناسب تابلو تبليغاتی بر مخاطبین خود تأثیر بگذارید جنس، شکل و نوع تابلو تبليغاتی نیز بی‌اثر خواهند بود و درواقع ساخت تابلو تأثیری بر کسب‌وکار شما نخواهد داشت. ساخت تابلو تبليغاتی حتی با جنس‌های درجه‌یک و عالی بدون طرح مناسب هیچ تأثیری و موفقیتی برای شما نخواهد داشت و فقط منجر به اتلاف پول، و انرژی شما خواهد شد.

در اینجا دستورالعمل‌هایی برای طراحی بیلبورد دیجیتالی پیشنهاد می‌شود:

- سادگی کلید ایجاد طراحی عالی در خارج از خانه است..

- متن را بزرگ کنید

-از فونت‌های پررنگ و غیر سریف استفاده کنید.

-به یک پیام یا ایده بچسبید.

-کوتاه و شیرین باش

-از رنگ‌های روشن و پررنگ استفاده کنید.

عوامل مؤثر در تأثیرگذاری و جذابیت تابلو تبلیغاتی

در طراحی و اثرگذاری تابلو تبلیغاتی چند عامل و مهم و تأثیرگذار وجود دارد. در زیر به ذکر این عوامل می‌پردازیم.

-جنس مواد و قطعات استفاده‌شده در تابلو

-طراحی تابلو

-انتخاب رنگ، افکت و شکل‌های مناسب

-داشتن محتوای تبلیغات

-وضوح تابلو

-اندازه تابلو

"در طراحی یک تابلو تبلیغاتی نوع تابلو، نوع کسب‌وکار و شرایط محیطی نیز بر نحوه تولید و طراحی تابلو تأثیرگذار است."

متخصصین تابلوسازی مکاترونیک مشاوره‌های لازم درزمینهٔ طرح مناسب برای تابلو شمارا به‌صورت رایگان ارائه می‌نمایند. ما با طراحی کامپیوتری تابلو تبلیغاتی در اسرع وقت، در خدمت مشتریان خود هستیم. شما می‌توانید قبل از سفارش تابلو با مشاورین دیگری در حوزه تبليغاتی برای انتخاب طرح مناسب برای تابلو خود مشورت نمایید. حتماً سعی کنید برای انتخاب طرح تابلو زمان و دقت کافی را صرف نمایید زیرا تأثیرگذاری تابلو تبليغاتی شما قبل از هر چیز به انتخاب طرح مناسب بستگی دارد. طرح تابلو تکلیف شمارا برای انتخاب جنس و نوع تابلو مشخص می‌کند و درواقع طرح تابلو هست که مشخص می‌کند تابلویی با چه اندازه، چه نوع و با چه رنگ‌بندی تولید کنید.

 

مطالب و مقالات مرتبط

فروش تابلو چلنیوم

تابلو فلکسی

تلویزیون شهری

ساعت مسجدی

دانلود نرم افزار تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی

تعمیر تابلو

تابلوسازی

فروش تابلو چلنیوم در تهران


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.