برق در تابلو چلنیوم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تابلوهای چلنیوم اولیه غالباً تابلوهایی بودند که نوری از خود نداشتند ولی با گذر زمان و آمدن چراغ‌های نئون و استفاده از این چراغ‌ها در داخل تابلوهای چلنیوم زیبایی تابلوهای چلنیوم نسبت به تابلوهای قبلی چند برابر شد. استفاده از نئون نقطه عطفی در توسعه تابلوهای چلنیوم بود. اما نئون نیز مشکلات خود را داشت. اصلی‌ترین مشکل نئون این بود که بسیار آسیب‌پذیر بود و سریع خراب می‌شد.

با پیشرفت فنّاوری smd ها و led ها جای استفاده از نئون را گرفتند.استفاده از smd وled در تابلوهای چلنیوم باعث بروز تحول اساسی در این تابلوها شد و به‌اصطلاح نسل جدید از این تابلوها را رقم زد.اخیراً دوستان و همکارانی با استفاده از خلاقیت و ابتکار خود طلق های مختلفی در تابلوهای چلنیوم استفاده می‌کنند که این طلق ها باعث ایجاد انواع و اقسام رنگ‌ها می‌شود.

 

tablocheleniumnokmedadi 3

نحوه استفاده از smd و led در تابلو چلنیوم

برق تابلو چلنیوم درواقع همان روشنایی تابلو چلنیوم در شب هست. بدین‌صورت که در سیستم‌های جدید از smd هایی استفاده می‌شود که از 3 عدد led که هرکدام دارای 1 عدد مقاومت محافظ هست تشکیل‌شده است. این smd ها به‌صورت بلوک پلاستیکی هستند که هر 20 تا به هم وصل هستند و همچنین سیم‌ها نیز به هم متصل هستند. این تجهیزات ضد آب هستند و اگر سیم را به برق 12 ولت وصل کنید smd ها روشن می‌شوند. بسته به تعداد smd ها استفاده‌شده در یک تابلو چلنیوم مقدار آمپر منبع منبع تغذیه بیشتر می‌شود. هر smd تقریباً 60 میلی‌آمپر جریان مصرف می‌کند که مثلاً تعداد 100 تا smd می‌شود 6000 میلی‌آمپر یا 6 آمپر  که برای این مقدار یک منبع تغذیه 12 ولت 12 آمپر خیل خوب و مناسب است.

در تابلوهای چلنیوم قدیمی‌تر از نئون برای نور استفاده می‌شد که خیلی آسیب‌پذیر و پردردسر بودند و در صورت خرابی هزینه زیادی برای تعمیرات این تابلوها نیاز بود. در مدل‌های جدید smd نسبت خرابی‌ها بسیار کمتر است و در صورت خرابی نیز این تابلوها با هزینه اندک به‌راحتی قابل تعمیر می‌باشند. درواقع استفاده از smd در تابلوهای چلنیوم تأثیر بسیاری در پیشرفت و استفاده از تابلوهای چلنیوم داشته است. استفاده از فنّاوری smd به دلیل افزایش کیفیت و کارای تابلوهای چلنیوم و کم کردن هزینه‌های تولید و تعمیر تابلو با استقبال مشتریان روبرو شده است و یکی از دلایل اصلی افزایش استقبال از این تابلوها در چند سال اخیر است.

 

 

مطالب و مقالات مرتبط

فروش تابلو چلنیوم

تابلو فلکسی

تلویزیون شهری

ساعت مسجدی

دانلود نرم افزار تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی

تعمیر تابلو

تابلوسازی

فروش تابلو چلنیوم در تهران

 


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.