بیلبوردهای تبلیغاتی برای باشگاههای ورزشی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ورزش تناسب‌اندام در طول چند سال گذشته با سرعت چشم‌گیری رشد کرده است به‌طوری‌که یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها بین جوانان ایرانی است. میلیون‌ها ج.وان ایرانی در ورزش پرورش اندام فعالیت دارند. در قلب این موفقیت تبلیغات در فضای باز است؛ تبلیغات جوانان و نوجوانان را به‌صورت انبوه به این ورزش علاقه‌مند کرده و به باشگاه‌های ورزشی کشانده است.تابلوهای تبلیغاتی به‌راحتی می‌توانند نوجوانان و جوانا را هیجان‌زده کنند و به سمت باشگاه ورزشی شما بکشانند.

تابلو تبلیغاتی برای باشگاه ورزشی

 در پست زیر، این موضوع را با جزئیات بیشتر بررسی می‌کنیم و درعین‌حال می‌پرسیم که چگونه رسانه‌ها می‌توانند با موفقیت از این کانال استفاده کنند. چرا تبلیغات در فضای باز کانالی مؤثر برای برندهای باشگاه است؟

تحقیقات نشان داده که اگر باشگاه کمتر از چهار مایل از خانه شما فاصله داشته باشد، پنج برابر بیشتر احتمال دارد که به باشگاه بروید. این بدان معناست که مالکان باید در کانال‌های بازاریابی سرمایه‌گذاری کنند که در معرض دید مخاطبان محلی قرار بگیرند، و از این نظر تعداد کمی از رسانه‌های خارج از خانه (OOH) ارزش پول یا بازگشت سرمایه بهتری را ارائه می‌دهند. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد، اما یکی از قانع‌کننده‌ترین آن‌ها این واقعیت است که مصرف‌کننده‌های معمولی تقریباً 70 درصد از زمان خود را خارج از خانه و در حال حرکت می‌گذرانند. بنابراین، با سرمایه‌گذاری در تبلیغات استراتژیک در سراسر منطقه محلی و در مجاورت فروشگاه‌های خود، می‌توانید به تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید و درعین‌حال از تماس‌ها برای اقدام (CTA) در زمان واقعی برای کمک به حداکثر رساندن سطح تعامل استفاده کنید.

 بیلبوردها احتمالاً مرتبط‌ترین شکل رسانه OOH را به صاحبان سالن‌های ورزشی ارائه می‌کنند، در درجه اول به لطف اندازه‌های متنوعی که می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. بیلبوردهای بزرگ کنار جاده مخصوصاً در جذب رانندگان و ایجاد تعامل با برند مؤثر هستند، به‌خصوص زمانی که به‌صورت استراتژیک در نزدیکی خروجی شما قرار دارند. همچنین جالب است بدانید که درحالی‌که بیش از 70 درصد رانندگان اذعان می‌کنند که متوجه تبلیغات کنار جاده‌ای شده‌اند و با آن تعامل دارند، 73.4 درصد از بریتانیایی‌ها در حال حاضر با ماشین (چه به‌عنوان راننده یا مسافر) به محل کار خود رفت‌وآمد می‌کنند. همچنین می‌توان بیلبوردها و پوسترهای کوچک‌تری را برای هدف قرار دادن مشتریانی که با پای پیاده سفر می‌کنند، در حین خرید، غذا خوردن و انجام کارهای روزانه خود قرارداد. با ترکیب بیلبوردهای بزرگ و کوچک‌تر به‌عنوان بخشی از یک کمپین یکپارچه، مالکان می‌توانند به‌تنهایی یک پایگاه اعضای محلی ایجاد کنند و درعین‌حال با موفقیت از CTA های مرتبط و هدفمند استفاده کنند.

همانطور که احتمالاً می‌توانید بگویید، رسانه‌ها و کانال‌های OOH مانند بیلبوردها نوعی انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند که صاحبان مشاغل محلی می‌خواهند. این قانون همچنین در مورد نوع پیام‌هایی که می‌توانند نمایش دهند اعمال می‌شود، و این امکان استفاده از داده‌های دقیق و هدف قرار دادن مؤثر مشتریان در مناطق مختلف را فراهم می‌کند. این به‌ویژه برای باشگاه‌های زنجیره‌ای در مقیاس بزرگ مفید است، که می‌توانند کمپین‌های متنوع و چندوجهی ایجاد کنند که بازاریابی خود را بهینه می‌کند.

 advertising billboard

فرض کنید که شما صاحب دو باشگاه ورزشی هستید، به‌عنوان‌مثال، در نقاط مختلف کشور واقع‌شده‌اند. درحالی‌که شما داده‌هایی را جمع‌آوری کرده‌اید که نشان می‌دهد علاقه‌مندان به ورزشگاه که به‌طور منظم در کلاس‌های پیشرفته شرکت می‌کنند، به یک مرکز رفت‌وآمد می‌کنند، بااین‌حال، مکان دوم در میان افراد عادی که هدف اصلی آن‌ها کاهش وزن است، محبوبیت بیشتری دارد. در این مثال، شما باید بر اساس رفتار مشتریان منطقه‌ای و انگیزه اصلی آن‌ها برای حضور در سالن‌های ورزشی، پیام‌های جایگزینی برای هر رسانه ایجاد کنید. رسانه‌های OOH و بیلبوردهای سنتی به شما امکان می‌دهند به روشی کارآمد و مقرون‌به‌صرفه به این مهم دست‌یابید، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و سودآوری کمپین‌های فردی را در این فرآیند افزایش دهید.

 یک تحقیقات نشان داده است که حدود 78.2 درصد از بریتانیایی‌ها در زمان‌های اخیر خریدهای فوری انجام داده‌اند، که این روند در طیف وسیعی از کانال‌های مختلف رایج است. همچنین تخمین زده می‌شود که 92 درصد از خریدهای فوری باانگیزه پیشنهاد‌ها و تخفیف‌های ویژه انجام می‌شود، زیرا این امر به برندها کمک می‌کند تا مشتریان را تشویق کنند و سطح تعامل خود را افزایش دهند. اما چرا رسانه OOH این‌قدر در تبلیغ تخفیف‌ها مؤثر است؟ دلیل ساده این است که تصور می‌شود حدود 32٪ از مشتریان در همان هفته‌ای که یک تبلیغ در فضای باز را مشاهده کرده‌اند از یک موسسه بازدید می‌کنند و 24٪ دیگر در همان روز به یک فروشگاه یا فروشگاه خاص مراجعه می‌کنند! بنابراین، علاوه برافزایش تعداد تعاملات با برند به‌صورت آنلاین و از طریق کانال‌های تلفن همراه، تبلیغات در فضای باز نیز در ایجاد روابط با مشتریان و ایجاد انگیزه در زمان واقعی به آن‌ها مؤثر است. بسیاری از این موارد را می‌توان به این واقعیت نسبت داد که رسانه OOH یک کانال قابل‌اعتماد است که با موفقیت با محیط اطراف ترکیب می‌شود.

led advertising billboard

چگونه می‌توانید تبلیغات در فضای باز را برای باشگاه بدن‌سازی خود انجام دهید؟ در تئوری، این استدلال به توضیح اینکه چرا تبلیغات در فضای بازنشان دهنده چنین سرمایه‌گذاری مؤثری برای صاحبان سالن‌های ورزشی مستقل و زنجیره‌ای است کمک می‌کند. بااین‌حال، اگر می‌خواهید با موفقیت از رسانه OOH و همه کانال‌های آن استفاده کنید، باید گام‌های عملی بردارید که هم مزایای رسانه و هم نیازهای هر رسانه را در برمی‌گیرد. بنابراین، در اینجا چند توصیه برای کمک به شما در این راه وجود دارد:

- مکان بیلبوردهای خود را در اولویت قرار دهید اگر فرض کنیم که مشتریانی را در شعاع چهار مایلی خانه آن‌ها هدف قرار می‌دهید، فقط فضای نسبتاً محدودی برای ایجاد پایگاه اعضای خود و افزایش آگاهی در مورد برند خودخواهید داشت. این می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به‌ویژه زمانی که محدودیت‌های اضافی را که ممکن است توسط بودجه بازاریابی شما اعمال شود، در نظر بگیرید. برای کمک به نفی این مسائل، به‌جای جایگزین‌های دیجیتال، از کانال‌های سنتی مانند بیلبوردهای کلاسیک استفاده کنید. این‌ها به‌طور قابل‌توجهی مقرون‌به‌صرفه تر هستند، درحالی‌که صرفه‌جویی‌هایی که انجام می‌دهید به شما امکان می‌دهد تابلوهای تبلیغاتی بیشتر و با اندازه بزرگ‌تری بسازید. این بدان معنی است که شما می‌توانید به‌طور مؤثر در مکان‌های محلی برجسته کنار جاده تبلیغ کنید.

- با توجه به ماهیت اغلب انگیزشی تبلیغات بیلبورد و توانایی آن در تأثیرگذاری بر رفتار مصرف‌کننده، همچنین ارزش دارد که تبلیغات و پوسترهای کوچک‌تر را مستقیماً در خارج یا در نزدیکی بسیار نزدیک به فروشگاه خود نصب کنید. این همچنین به اطلاع مشتریان از موقعیت مکانی دقیق شما کمک می‌کند و خریداران و ساکنان محلی را هدف قرار می‌دهد.

- مخاطبان منطقه‌ای را درک کنید و پیام‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید همچنین می‌توانیم فرض کنیم که دلایل بی‌شماری وجود دارد که چرا افراد در باشگاه‌های ورزشی شما شرکت می‌کنند، چه بخواهند وزن خود را کاهش دهند یا عضله کنند. از منظر تجاری، جمع‌آوری داده‌ها و درک رفتار افراد باشگاه ورزشی مهم نیست، بلکه پیام‌های خود را برای اطمینان از ایجاد کمپین‌های واقعاً مؤثر تنظیم کنید.

 - درحالی‌که ممکن است بسته به هدف اولیه کمپین بازاریابی خود، پیام‌های اولیه، ثانویه و ثالثه داشته باشید، ممکن است لازم باشد در هنگام رسیدگی به نیازهای مشتریان در مناطق مختلف، این پیام‌ها را بیشتر تطبیق دهید. اگر از بیلبوردهای سنتی استفاده می‌کنید، مهم است که قبل از راه‌اندازی کمپین، مجموعه داده‌های خود را با جزئیات تجزیه‌وتحلیل کنید. از این گذشته، سازگاری یا تغییر پوسترهای شما پس از چاپ ممکن است زمان قابل‌توجهی طول بکشد، درحالی‌که این کار هزینه‌های اضافی را نیز متحمل می‌شود که ممکن است بودجه شمارا به خطر بیندازد. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که تصاویر و پیام‌هایی که استفاده می‌کنید همچنان دستورالعمل‌ها و ارزش‌های برند شمارا منعکس می‌کنند، حتی اگر به دنبال جذب موفقیت‌آمیز مخاطبان جایگزین هستید.

 -باید مشتریان را وادار کند که از تبلیغات یا تخفیف خاص موردنظر استفاده کنند، خواه این شامل یک انگیزه مالی باشد یا معرفی یک کلاس ورزشی جدید، هدفمند و هیجان‌انگیز در باشگاه شما. همچنین انجام تبلیغاتی بازمان محدود را با پیام‌رسانی مختصر توصیه می‌کنیم. این بدون شک احساس فوریت را در بین مشتریان شما ایجاد می‌کند و آن‌ها را وادار می‌کند که دست به اقدامی بزنند یا خطر از دست دادن آن‌ها را تهدید کنند.

 دیگر، عاقلانه است که هنگام بازاریابی چنین تبلیغاتی از بیلبوردهای سنتی (به‌جای بیلبوردهای دیجیتال) استفاده کنید، زیرا این موارد نیازی به اشتراک‌گذاری فضای تبلیغاتی با برندهای دیگر ندارند و به بهینه‌سازی نمایش خود در مدت‌زمان کوتاهی کمک می‌کنند.

 آخرین حرف امیدواریم این راهنما به شما در درک مزایای تبلیغات در فضای باز برای صاحبان باشگاه‌ها کمک کند، درحالی‌که مراحل عملی را برای استفاده از این رسانه ارائه می‌دهد. فقط به یاد داشته باشید که رسانه OOH به‌عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی یکپارچه بهتر عمل می‌کند، درحالی‌که انگیزه و رفتار مشتریان محلی شما باید قلب هر تصمیمی باشد که اجرا می‌کنید.

 


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.