تابلوهای حروف چلنیوم نورانی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا به تابلویی جدید برای ویترین یا فضای تجاری خود فکر می‌کنید؟ درصورتی‌که تمایل به سفارش تابلوهای حروف برجسته نورانی دارید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید.chelenium led

 یکی از اولین چیزهایی که باید بدانید عبارت حروف چلنیوم است. حروف چلنیوم که ترجمه‌شده عبارت Channel Letter است، حروف بزرگ هستند که معمولاً به‌عنوان علائم بیرونی برای مشاغل و مراکز خرده‌فروشی استفاده می‌شوند. چهار نوع اصلی از حروف چلنیوم وجود دارد که باید به‌عنوان صاحب کسب‌وکار یا تصمیم‌گیرنده بدانید، و اینکه تفاوت اصلی در بین هرکدام در نحوه روشن شدن آن است.

1-حروف چلنیوم استاندارد: متداول‌ترین نوع حروف چلنیوم، حرف چلنیوم با نور جلو یا استاندارد است. این حرف در پشت و کناره‌ها آلومینیومی است. حروف چلنیوم استاندارد با نور جلو به‌صورت داخلی با LED یا چراغ‌های نئون روشن می‌شود و "صورت" هر حرف را روشن می‌کند. درپوش‌های تریم که برای نگه‌داشتن روی صفحه علامت پیچ می‌شوند، می‌توانند از پلاستیک یا آلومینیوم ساخته شوند، درحالی‌که خود صفحه علامت از یکی از دو نوع پلاستیک ساخته‌شده است: پلی کربنات یا اکریلیک. اکریلیک براق‌تر است درحالی‌که پلی کربنات قوی‌تر است. معمولاً عناصر رنگی لوگو با وینیل نیمه شفاف برش خورده انجام می‌شود؛ همچنین اگر رنگ صورت یکدست باشد، خود اکریلیک می‌تواند به رنگ خاص خود باشد، البته تا زمانی که رنگ بارنگ‌های استاندارد موجود مطابقت داشته باشد. به دلیل مواد مورداستفاده، حروف چلنیوم استاندارد با نور جلو بسیار قابل تنظیم هستند.front led lit

2- حروف چلنیوم با نور حاله ای، که حروف با نور کانال معکوس نیز گفته می‌شود. آن‌ها از صفحات آلومینیومی و برگردان تشکیل‌شده‌اند. این به نورهای نئون یا LED داخل آن‌ها اجازه می‌دهد تا از کناره‌ها بدرخشند و در اطراف هر حرف درخششی ایجاد کنند و درنتیجه یک جلوه هاله ایجاد کنند. برخلاف حروف چلنیوم استاندارد که فقط چهره هر حرف را روشن می‌کند. حروف با نور هاله اغلب برای پروژه‌های نشانه‌ای استفاده می‌شوند که به‌ظاهر یا تصویر برند منحصربه‌فرد، درجه‌یک یا متمایز نیاز دارند.

halo lit led

3-حروف چلنیوم جلو/پشت نور: آیا می‌خواهید واقعاً فانتزی شوید؟ شاید به تابلویی با چهره‌های زرد روشن و افکت هاله آبی فکر می‌کنید؟ اینجاست که یک حروف کانال با نور جلو/پشت می‌درخشد. این نوع نامه حروف چلنیوم، حرف استاندارد جلویی را با حرف هاله روشن ترکیب می‌کند. کناره‌های حروف آلومینیومی، وجه‌های آن پلی کربنات و پشت علامت باز است تا نور LED یا نئون را از دیوار منعکس کند.

 front back lit channel

4- حروف چلنیوم Face Lit پشت و کناره‌های کانال این تابلوها با نور باز هر دو آلومینیومی هستند، درست مانند کانال استاندارد با نور جلو. بااین‌حال، در این سناریو، حروف معمولاً با چراغ‌های نئون روشن می‌شود نه LED. تنها انحراف عمده دیگر از حرف چلنیوم استاندارد با نور جلو در اینجا این است که صفحه علامت یا واضح است یا اصلاً صفحه علامت ندارد به‌طوری‌که نئون در معرض دید داخلی قابل‌مشاهده است.


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.