تابلو تبلیغاتی در اصفهان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اصفهان از شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور است. کسب‌وکارهای فراوانی در این شهر فعالیت دارند. با توجه به اینکه کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک در این شهر لزوم استفاده از تابلوهای تبلیغاتی را درک کرده‌اند، این شهر آمار بالایی در سفارش تابلو تبلیغاتی دارد. ماهانه مشتریان زیادی از اصفهان با ما تماس می‌گیرند و درخواست مشاوره و سفارش تابلو تبلیغاتی دارند.

مجموعه تابلوسازی مکاترونیک پروژه‌های تابلو تبلیغاتی فراوانی را در شهر اصفهان اجرا نموده است. این مجموعه آمادگی کامل جهت تولید، نصب و تعمیر انواع تابلوهای تبلیغاتی در اصفهان را دارد.

تولید تابلو تبلیغاتی در اصفهان

هرچند اصفهان از شهرهایی هست که آمار بالایی در استفاده از تابلو تبلیغاتی دارد، بااین‌حال میزان تولید متناسبی درزمینهٔ تابلو تبلیغاتی در این شهر وجود ندارد. همچنین برخی از تجهیزات و لوازم موردنیاز ساخت تابلو تبلیغاتی تنها در تهران یافت می‌شود. ازاین‌رو برخی از مدیران کسب‌وکارها سفارش ساخت تابلو تبلیغاتی خود را به تولیدکنندگان تهرانی می‌دهند. تابلوسازی مکاترونیک  سفارش تولید انواع تابلو تبلیغاتی در اصفهان را دریافت می‌کند. ما با تولید تابلوهای تبلیغاتی خلاقانه، کارآمد و بادوام در خدمت اصفهانی‌های عزیز هستیم.

نصب تابلو تبلیغاتی در اصفهان

بالطبع شرکت‌های تولیدکننده تابلو تبلیغاتی وظیفه نصب آن را نیز بر عهده‌دارند. مجموعه مکاترونیک آریا انجام نصب کلیه تابلوهای تبلیغاتی تولیدشده توسط این مجموعه را در اصفهان انجام می‌دهد.

تعمیر تابلو تبلیغاتی در اصفهان

مجموعه تابلوسازی مکاترونیک تعمیر انواع تابلوهای تبلیغاتی را انجام می‌دهد. ما خدمات تعمیر تابلو تبلیغاتی را به‌صورت ويژه در اصفهان انجام می‌دهیم. تعمیرات تابلوهای تبلیغاتی همه مشتریان حتی کسانی که تابلوی خود را از تابلوسازی مکاترونیک خریداری نکرده‌اند بدون محدودیت انجام می‌شود.

در صورت خرابی تابلو مشتری باید مشخصات تابلو تبلیغاتی خود را برای ما ارسال کند، در صورت مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تعمیرات و توافق درزمینهٔ بازدید کارشناسی و پرداخت ایاب و ذهاب، کارشناسان به محل رفته و اقدام به ارزیابی کارشناسی می‌کنند.

 

آیا تبلیغات تاثیرات منفی دارند؟

خوب یا بد، تبلیغات در همه‌جا وجود دارد، با جذابیت محصولات جدید، وعده‌های بزرگ و امید به چیزی جدید یا متفاوت. تلویزیون را روشن کنید، در فید رسانه‌های اجتماعی خود حرکت کنید یا به ایستگاه رادیویی موردعلاقه خود گوش دهید، متوجه خواهید شد که اجتناب از کسی که سعی دارد چیزی به شما بفروشد دشوار است. درحالی‌که تبلیغات اطلاعات را به اشتراک می‌گذارد و ما را در مورد چیزهای جدید آگاه می‌کند، این کار را به‌منظور متقاعد کردن و نه آموزش انجام می‌دهد، بنابراین تأثیر آن گاهی اوقات می‌تواند بیشتر منفی باشد تا مثبت.

 مهم است که جنبه‌های مثبت و منفی تبلیغات را در زندگی روزمره خود در نظر بگیریم. جنبه‌های منفی تبلیغات ممکن است ما را تحت تأثیر قرار دهد: اجرای کلیشه‌های منفی ایجاد حس نارضایتی، ایجاد استرس در روابط ما با خود و دیگران، تحت تأثیر قرار دادن ما برای خرج کردن پولی که نداریم، متقاعد کردن ما برای خرید چیزهایی که نیاز نداریم بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌های و... .

 بحث در مورد نکات مثبت و منفی تبلیغات کمی شبیه به سؤال بدنام مرغ یا تخم‌مرغ است. برخی افراد ادعا می‌کنند که تبلیغات باعث اثرات منفی می‌شود، درحالی‌که برخی دیگر استدلال می‌کنند که صرفاً منعکس‌کننده آنچه در حال حاضر در فرهنگ اتفاق افتاده است. حقیقت احتمالاً در ترکیبی از این نهفته است. استفانو تارتالیا و کیارا رولرو در ایتالیا و هلند تحقیقی دراین‌باره انجام دادند. دو کشور نظرات متفاوتی در مورد نقش‌های جنسیتی دارند و هلند به‌مراتب برابرتر از ایتالیا است. تارتالیا و رولرو تبلیغات چاپی از هر دو کشور را که شامل تصاویر زنان و مردان بود، مطالعه کردند. آن‌ها دریافتند که بیشتر آگهی‌ها مردان را در نقش‌های حرفه‌ای و زنان را در نقش‌های تزئینی یا خانه‌داری نشان می‌دهند، اما ایتالیا نسبت به هلندی که برابری‌خواه‌تر است، بازنمایی‌های کلیشه‌ای جنسیتی در تبلیغات دارد. این مطالعه به این نتیجه رسید که درحالی‌که تبلیغات فرهنگ را منعکس می‌کند، بر آن نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین عاقلانه است که تصاویری را در تبلیغات انتخاب کنیم که نشان‌دهنده جایی باشد که می‌خواهیم به‌عنوان یک فرهنگ برویم.

 اثرات منفی تبلیغات بر جامعه

 باوجود همه پتانسیل‌های مثبت در تبلیغات، واقعیت این است که اغلب بهروش‌های منفی بر جامعه تأثیر می‌گذارد. یکی از جنبه‌های منفی تبلیغات، پتانسیل آن برای تغذیه انتظارات غیرواقعی، ایجاد نارضایتی و تأثیرگذاری بر فرآیندهای فکری ما به روش‌هایی است که خارج از کنترل ما است. چیزهایی مانند مادی‌گرایی، اعتیاد به کار، عادات سبک زندگی ناسالم، اعتیاد به الکل، لجن کشی سیاسی و دیدگاه‌های غیرواقعی از تصویر بدن در تبلیغات، فرهنگ ما را شکل می‌دهد و آسیب‌پذیرترین افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. درحالی‌که دروغ‌های آشکار در تبلیغات مجاز نیستند، دروغ‌های نادیده گرفته‌شده رایج هستند، و تبلیغات اغلب احساسات ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند تا ما را وادار کنند آنچه را که به ما می‌گویند بپذیریم.

 اثرات منفی تبلیغات بر کودکان

کودکان به‌سختی می‌توانند بین تبلیغات و برنامه‌های تلویزیونی تمایز قائل شوند، و فاقد شهود توسعه‌یافته‌ای هستند که به آن‌ها هشدار دهد وقتی متقاعدسازی در جریان است. آن‌ها در برابر تبلیغات آسیب‌پذیر هستند، زیرا بدون داشتن مهارت‌های تفکر انتقادی لازم برای پرسیدن سؤالات مهم، به‌احتمال‌زیاد آن‌ها را به‌عنوان واقعیت می‌پذیرند. کودکان تمایل دارند آنچه را که به آن‌ها گفته می‌شود باور کنند. تبلیغ‌کنندگان اغلب از طریق تبلیغات در کودکان به روش‌هایی جذب می‌شوند که همچنان در بزرگ‌سالی بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد. در مطالعه‌ای در سال 2014 توسط کانل، بروکز و نیلسن، متوجه شدیم که تبلیغات دوران کودکی می‌تواند سوگیری‌هایی ایجاد کند که تا بزرگ‌سالی ادامه پیدا کند. شرکت‌کنندگان در مطالعه محصولات ناسالمی را که در دوران کودکی برای آن‌ها تبلیغ می‌شد، سالم‌تر و بی‌ضررتر ازآنچه واقعاً بودند ارزیابی کردند.

اثرات منفی تبلیغات انتخاباتی

تبلیغات انتخاباتی در برخی کشورها به‌طور فزاینده‌ای منفی شده است. افراد اغلب از این تبلیغات ناراحت می‌شوند و ممکن است کانال را تغییر دهند، اما نه زمانی که با آنچه گفته می‌شود موافق باشند. تبلیغات کمپین منفی به چرخه معیوب دامن می‌زند، جایی که هر دو طرف در تلاشی بیهوده، خودشیفته و شبیه به کج‌خلقی، تبلیغات را به جلو و عقب می‌اندازند تا مخالفان خود را بدتر و بدتر جلوه دهند و درعین‌حال خود را بهتر جلوه دهند. پرتاب گل‌ولای در تبلیغات کمپین منفی، محیطی را ایجاد می‌کند که در آن فرار از ذهنیت اتهامی دشوار است. در طول یک چرخه انتخاباتی در فید خبری رسانه‌های اجتماعی خود ورق بزنید، احتمالاً مشاجرات و توهین‌های شدیدی را در میان "دوستان" مشاهده خواهید کرد که معمولاً چنین رفتاری ندارند. هیچ تضمینی وجود ندارد که تبلیغات سیاسی منصفانه‌تر این موضوع را درمان کند، اما ازآنجایی‌که تبلیغات فرهنگ را شکل می‌دهند، مطمئناً ضرری نخواهد داشت.

تبلیغات در حوزه پزشکی و دارو

 اثرات منفی تبلیغات دارو ازاین‌جهت سودمند است که مصرف‌کنندگان را از گزینه‌های درمانی آگاه می‌کند که ممکن است در غیر این صورت از آن‌ها اطلاعی نداشته باشند. بااین‌حال، آن‌ها همچنین تمایل دارند مزایای دارو را با صدای بلندتر و خطرات آن را با صدایی ملایم‌تر یا سریع‌تر با حواس‌پرتی افراد شاد روی صفحه بیان کنند. درنتیجه، برخی از پزشکان نگران هستند که بیمارانشان به همان اندازه که از فواید آن آگاه هستند، از خطرات ناشی از یک داروی خاص آگاه نیستند. ازآنجایی‌که جایگاه‌های تبلیغاتی ممکن است گران باشد، شرکت‌های کوچک‌تر یا گزینه‌های پزشکی جایگزین معمولاً به‌اندازه موارد تولیدشده توسط شرکت‌های بزرگ دارویی تبلیغ نمی‌شوند. به همین دلیل، مصرف‌کنندگان اغلب از طیف وسیعی از گزینه‌ها برای رسیدگی به‌سلامت و تندرستی آگاه نیستند.

جستجوی مراقبت‌های پزشکی از یک متخصص که در طیف گسترده‌ای از گزینه‌های درمانی به‌خوبی آشناست، می‌تواند به پوشش نقاط کور بیمار کمک کند.

 تبلیغات و تصویر بدن در زمان‌های خاصی از سال

تقریباً به هرکجا که نگاه می‌کنید، تبلیغات در مورد رژیم غذایی، ورزش و کاهش وزن وجود دارد. تصاویر لاغری شدید و دیدگاه منفی نسبت به افرادی که جثه بزرگ‌تر دارند، و همچنین ادعاهای اغراق‌آمیز در مورد اثربخشی رژیم غذایی، می‌تواند بر تصویر بدن و احساس ارزشمندی به‌خصوص در جوانان تأثیر منفی بگذارد. عدم صداقتی که برنامه‌های رژیم غذایی و تغییرات سبک زندگی را همیشه مثبت می‌داند، افراد آسیب‌پذیر را بیشتر متقاعد می‌کند تا در انتخاب‌هایی شرکت کنند که ممکن است ازنظر فیزیکی، رشدی یا عاطفی برای آن‌ها مناسب نباشد. صنعت رژیم غذایی تنها در ایالات‌متحده 66 میلیارد دلار ارزش دارد و اغلب از افرادی که باارزش خود دست‌وپنجه نرم می‌کنند، درآمد کسب می‌کند. وقتی کودکان یا افرادی که ارزش خود را پایین می‌بینند، تبلیغاتی را مشاهده می‌کنند که لاغری افزایش‌یافته را با افزایش ارزش خود مرتبط می‌کند، اغلب می‌خواهند محصولات تبلیغ‌شده را بخرند. در پاسخ، تلاش‌های مصرف‌کننده که با محدودیت‌های جزئی در غذا یا افزایش ورزش آغاز می‌شود، می‌تواند در طول زمان شدیدتر شود و حتی به اختلالات خوردن تبدیل شود. این افراد آسیب‌پذیر اغلب از تأثیر شدید تبلیغات یا سایر تأثیرات فرهنگی بر آن‌ها آگاه نیستند، رژیم‌های غذایی اغلب مؤثر نیستند و ممکن است همیشه به‌سلامت کلی کمک نکنند.

 تبلیغات و نقش‌های جنسیتی تبلیغات اغلب نقش‌های جنسیتی را به روش‌های سنتی به تصویر می‌کشند که کلیشه‌ها را تقویت می‌کند. به این فکر کنید که چند بار محصولات نظافتی، رژیمی و زیبایی را دیده‌اید که برای زنان به فروش می‌رسد، درحالی‌که ابزار، اتومبیل و آبجو برای مردان به فروش می‌رسد. این کلیشه‌ها در تبلیغات به‌طورکلی نشان داده نمی‌شوند، اما به‌اندازه‌ای است که کودکانی که آن‌ها را تماشا می‌کنند، زمانی که به زنان و مردان تبدیل می‌شوند، تصور می‌کنند که قرار است چه کسی باشند. درست است که ما می‌توانیم تا حدی با کلیشه‌های نقش جنسیتی منفی در تبلیغات در خانه یا مدرسه مقابله کنیم، اما با توجه به اینکه نسل جوان بیشتر و بیشتر در حال تماشای صفحه‌نمایش بااحساس رفاه مثبت کمتری هستند، تبلیغات همچنان تأثیر زیادی بر زندگی روزمره و باورها تبلیغات و رسانه‌های اجتماعی می‌گذارد.

 در سطح جهان، مردم به‌طور متوسط ​​هرروز 135 دقیقه را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند. کسب‌وکارها و بازاریابان شروع به سرمایه‌گذاری از این واقعیت از طریق تبلیغات کرده‌اند. درحالی‌که بیشتر مردم برای برقراری ارتباط با دیگران در رسانه‌های اجتماعی شرکت می‌کنند، در این فرآیند با تبلیغات حرفه‌ای و دوستانی که چیزهایی می‌فروشند بمباران می‌شوند، همه آن‌ها سعی می‌کنند آن‌ها را متقاعد کنند که پول خود را خرج کنند. افزایش فروشندگان مستقیمی که محصولات خود را در رسانه‌های اجتماعی عرضه می‌کنند به این معنی است که خطوط بین دوستان و فروشندگان محوشده است. مردم معمولاً وقتی دوستی که در طول سال‌ها از او خبری نداشتند، با آن‌ها تماس می‌گیرد تا چیزی را بفروشد یا مجبور کند به گروه فروش مستقیم آن‌ها بپیوندد، آزرده‌خاطر می‌شوند. حتی کسانی که این کار را انجام می‌دهند ممکن است در مورد مرزها گیج شوند، زیرا آن‌ها اغلب اسکریپت‌های ارائه‌شده توسط شرکت‌های خود را کپی و جایگذاری می‌کنند و آن‌ها را متقاعد می‌کنند که با فروش به دوستان خود خدماتی را به آن‌ها انجام می‌دهند.

کشورهایی مانند سوئد، نروژ، برزیل، مکزیک، شیلی و انگلیس همگی تبلیغاتی را که کودکان را هدف قرار می‌دهند محدود کرده‌اند. برخی از کشورها فقط تبلیغات مواد غذایی ناسالم و آب‌نبات را محدود کرده‌اند، درحالی‌که برخی دیگر همه تبلیغات را به کودکان زیر 12 یا 16 سال محدود کرده‌اند. این تلاش‌ها به محافظت از آسیب‌پذیرترین افراد در میان ما کمک می‌کند: کودکانی که کمتر قادر به تشخیص درست از نادرست هستند یا شناسایی می‌کنند. وقتی کسی سعی می‌کند آن‌ها را در مورد چیزی متقاعد کند. علاوه بر تلاش‌های دولت برای محافظت از جمعیت‌های آسیب‌پذیر در برابر تأثیر منفی تبلیغات، افراد و خانواده‌ها نیز نقش دارند. هنگامی‌که آن‌ها آگاهی پیدا کردند، والدین می‌توانند انتخاب کنند: زمان نمایش را محدود کنید، بی‌صدا کردن تبلیغات، اشتراک‌های تلویزیونی را خریداری کنید که تبلیغات را حذف می‌کند، با فرزندان خود در مورد تبلیغات گفتگو کنید. همچنین روش‌هایی مانند نوروفیدبک در کمک به عملکرد مغز به روش‌های جدیدی که امواج آلفا و فعالیت در مراکز تصمیم‌گیری مغز را افزایش می‌دهد، نویدبخش است، که می‌تواند تکانشگری و آسیب‌پذیری در قبال متقاعدسازی را کاهش دهد.

 انتخاب‌های عمدی به سمت مرزهای سالم با رسانه‌ها و ترکیب روش‌های درمانی در صورت لزوم می‌تواند به محدود کردن تأثیر منفی تبلیغات در زندگی فرد کمک کند. گاهی اوقات می‌توان هم از جنبه‌های مثبت و هم منفی تبلیغات استفاده کرد، بدون اینکه تحت تأثیر نابجا قرار بگیرد.

 مهارت‌های زیر را برای کمک به تجربه جنبه‌های مثبت تبلیغات بدون تمام نکات منفی پرورش دهید:

 بررسی حقایق: درباره یک محصول مطالعه کنید، نظرات را بخوانید و به دنبال تحقیق باشید تا اطلاعات کامل را دریافت کنید.

 مقایسه محصول: همه گزینه‌های خود را برای حل یک مشکل یا نیاز خاص کاوش و تحقیق کنید.

 آگاهی عاطفی و ذهن آگاهی: به احساساتی که تبلیغ‌کننده می‌خواهد شما احساس کنید و چرایی آن توجه کنید.

 مهارت‌های تصمیم‌گیری: فهرست‌های موافق و مخالف، بحث سالم یا وقت گذاشتن برای فکر کردن قبل از خرید را در نظر بگیرید.

 استراحت: نادیده گرفتن تبلیغات یا تغییر کانال مشکلی ندارد. گاهی اوقات، استراحت رسانه‌ای نیز مفید است.

لینک منبع:https://bizfluent.com/info-8454153-ethical-issues-marketing-communication.html


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.