تبلیغات محیطی و انواع آن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تبلیغات در فضای باز چیست و انواع آن چیست؟ تبلیغات در فضای که تبلیغات محیطی نیز نامیده می‌شوند شکلی از استراتژی تبلیغاتی هستند که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا کسب‌وکار خود را از طریق ابزارهای فضای باز تبلیغ کنند.

روش‌های مختلفی برای تبلیغات در فضای باز وجود دارد. با دانستن این روش‌های تبلیغاتی می‌توانید استراتژی تبلیغات موردنظر خود را متناسب با بودجه و ترجیحات خود انتخاب کنند. در زیر انواع روش‌های تبلیغات فضای باز را نام‌برده و توضیح می‌دهیم.

1-تابلوهای تبلیغاتی: هنگام فکر کردن به تبلیغات در فضای باز، بیلبوردها بلافاصله به ذهن خطور می‌کنند و دلیل خوبی هم دارد. حدود 71 درصد از مصرف‌کنندگان با این تبلیغات کنار جاده‌ای درگیر هستند.

در اینجا رایج‌ترین انواع بیلبوردها آورده شده است:

بیلبوردهای استاتیک: با توجه به اینکه حدود 68 درصد از مصرف‌کنندگان تصمیمات خرید خود را در حین خودرو می‌گیرند، یک تابلوی تبلیغاتی کنار جاده با طراحی خوب می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای فروش هر برندی باشد. این شکل از بازاریابی به معنای تهاجمی و مستقیم نیست. این ظریف است و بیشتر مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

بیلبوردها و تبلیغات سیار: بیلبوردهای سیار این مزیت رادارند که می‌توانند به‌جایی که جمعیت هستند بروند. اگر کنسرت یا رویداد مهمی در حال رخ دادن است، می‌توانید بیلبوردهای سیار خود را هماهنگ کنید تا بیشتر در آن مناطق ظاهر شوند

تابلوهای دیجیتال: تابلوهای دیجیتال دارای مزیت نمایش فیلم‌ها و انیمیشن‌ها هستند و به‌طور قابل‌توجهی چشم‌نوازتر هستند. می‌توانید با طراحی بیلبورد و پیام‌رسانی خود خلاق باشید. بااین‌وجود آن‌ها حدود 3 تا 4 برابر گران‌تر از بیلبوردهای ثابت هستند.

بیلبوردهای تعاملی: تعاملی کردن یک بیلبورد، بعد کاملاً جدیدی از تعامل را برای برندها ایجاد می‌کند. نگاه کردن به تبلیغات بیلبورد یک‌چیز است، اما توانایی درگیر شدن با آن چیز دیگری است. در

بیلبوردهای واقعیت افزوده: یک نمونه عالی از بیلبوردهای واقعیت افزوده، تبلیغ پپسی است که در یک ایستگاه اتوبوس در لندن نصب‌شده است. روی این «پنجره قلابی» بشقاب‌پرنده، یک ببر روی دست، روبات‌ها، یک اختاپوس غول‌پیکر و غیره وجود دارد.

2-بیلبوردهای تیر چراغ‌برق (لمپوست بنر): همان‌طور که از نام این تابلوها مشخص است این تابلوها بر روی تیرهای چراغ‌برق نصب می‌شوند. این تابلوها نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی بسیار ساده‌تر هستند و قیمت پایین‌تری دارند.

3- تبلیغات بر روی پل‌ها: این سبک از تبلیغات در فضای باز در صورتی بهترین است که مشتری هدف شما یک مسافر مکرر باشد

4-تبلیغات چریکی: تبلیغات چریکی باید یک عامل شوک وجود داشته باشد. برای مشارکت در این تکنیک بازاریابی، شما به‌سادگی یک آیتم موجود را در معرض دید عموم قرار می‌دهید و سپس به محیط اضافه می‌کنید. مراقب نحوه انجام کمپین باشید زیرا می‌تواند به‌عنوان تخریب اموال عمومی تلقی شود.

5-نمایش نقاط فروش: این تابلوها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که خریداران عجول را جذب کنند. محصولات موجود در صندوق فروشی‌ها اغلب باعث می‌شوند مشتریان احساس کنند که در لحظه آخر خریدی بی‌ضرر انجام می‌دهند.

6-تبلیغات در قطار و اتوبوس‌ها: این نوع تبلیغات در فضای باز معمولاً در قطارها و اتوبوس‌ها دیده می‌شود.

7-تبلیغات خرده‌فروشی: مصرف‌کنندگان در مراکز خرید در ذهنیت خرید هستند، بنابراین از موقعیت استفاده کنید.

مراکز خرید مکان‌های خوبی برای تبلیغات هستند، به‌خصوص اگر فروشگاه خود را فقط چند قدم دورتر دارید.

8-تبلیغات شیرین‌کاری و طنز: این روش تبلیغات ممکن است تأثیرات غیرقابل‌پیش‌بینی بر مخاطب داشته باشد. درصورتی‌که برنامه و طراحی دقیق داشته باشید به این روش می‌توانید یک تبلیغات منحصربه‌فرد و زیبا ارائه دهید.

9- استفاده از فضای فروشگاه برای تبلیغات: به‌جای استفاده از تابلوهای ساده و خسته‌کننده، می‌توانید پنجره فروشگاه خود را برای برجسته کردن خدمات خود به حداکثر برسانید. اطلاعات دیگری مانند آدرس، ایمیل و شماره تماس خود را اضافه کنید تا افراد بتوانند در مواقع اضطراری با شما تماس بگیرند.

 

لینک منبع:https://penji.co/types-of-outdoor-advertising/


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.