تدریس علم تابلوهای تبلیغاتی در دانشگاه ها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 برخی دوستان و علاقه مندان حوزه تابلوهای تبلیغاتی سوالاتی در مورد وجود محلی جهت آموزش ساخت ،تعمیر و نصب تابلوهای تبلیغاتی دارند و اینکه آیا علوم مربوط به ساخت و تولید تابلوهای تبلیغاتی در دانشگاهها و مراکز عالی تدریس می شود یا خیر.

بایستی خدمت این دست از دوستان عرض کنیم که رشته تحصیلی خاصی در دانشگاه ها در این زمینه وجود ندارد.درواقع بسیاری از فنون نظیر تابلوهای تبلیغاتی هستند که اگر چه تحصیلات مربوطه به آنها در دانشگاه ها وجود ندارد و به صورت مستقیم تدریس نمی شود ولی این فنون با رشته های مختلف دانشگاهی مربوط هستند و در واقع تحصیل و فراگرفتن رشته های خاص دانشگاهی پیش زمینه و پیش نیاز فرا گرفتن این فنون می باشد.صنعت تابلو تبلیغاتی یکی از این فنون می باشد.

قبل از توضیح رشته های مربوط به تابلوهای تبلیغاتی باید ذکر کنیم که تابلوهای تبلیغاتی را از دو جنبه می توان تحلیل و بررسی کرد.1-امر طراحی و گرافیک تابلو و 2 امور فنی و تکنیکی ساخت تابلو. رشته های دانشگاهی نظیر الکترونیک ،برق قدرت وحتی کامپیوتر در زمینه سخت افزاری و فنی و رشته های مربوط به بازاریابی و گرافیک در زمینه طراحی و توسعه این کسب و کار بسیار مهم و تاثیر گذار هستند.حرفه های بسیاری نظیر سیم کشی ساختمان نیز در مراکز فنی و حرفه ای تدریس می شوند که به نوعی با کسب و کار تابلوهای تبلیغاتی در ارتباط هستند.

البته فراگیری علوم و فنون ذکر شده تضمینی برای فراگرفتن علم طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی نیست و این علوم صرفا پیش نیاز و مکمل صنعت تابلوهای تبلیغاتی هستند .پس از فراگرفتن علوم ذکر شده کارآموز بایستی اصول و مبانی طراحی تابلوهای تبلیغاتی را نزد اساتید این رشته فرا گیرد.

 در تابلوهای تبلیغاتی مختلف تکنیک ها و فنون مختلفی استفاده می شود.برای مثال در طراحی وساخت تابلوهای روان led سیم کشی،الکترونیک و امور مربوط به برق بسیار مهم هستند .در تابلوهای چلنیوم طراحی و نحوه کار با چلنیوم و حروف برجسته اهمیت دارد .یک تابلوساز حرفه ای بایستی به طراحی ،ساخت و تعمیر کلیه تابلوهای تبلیغاتی موجود اشراف داشته باشد و بتواند بر اساس نیاز مشتری تابلوی مورد نظر و درخواستی او را طراحی کند.

 

مطالب و مقالات مرتبط

فروش تابلو چلنیوم

تابلو فلکسی

تلویزیون شهری

ساعت مسجدی

دانلود نرم افزار تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی

تعمیر تابلو

تابلوسازی

فروش تابلو چلنیوم در تهران


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.