فاصله پیکسل ها در تابلوهای ال ای دی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیکسل کوچکترین واحد تشکیل دهنده تصاویرگرافیکی است.همه تجهیزات نمایشگر گرافیک دیجیتالی با پیکسل سروکار دارند.گوشی های همراه،تلویزیون های خانگی ،مانیتور و .... .ساختار گرافیکی-دیجیتالی تابلوهای ال ای دی و تلویزیون شهری نیز از پیکسل تشکیل شده است.پیکسل ها در تابلوهای ال ای دی بر روی برد الکترونیکی  به نام PCB قرار می گیرند.

فاصه پیکسل ها در تابلو تبلیغاتی تاثیر مستقیم بر وضوح و کیفیت تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری دارد.هرچه فاصه پیکسل ها با هم نزدیک تر باشد به الطبع تعداد پیکسل ها بیشتر شده و کیفیت بهتری خواهیم داشت.تابلوهای ال ای دی به لحاظ فاصله پیکسل از p1 تا p20 رتبه بندی می شوند. در حال حاضر تابلوهای p1 که مصرف indoor دارند دارای بالاترین کیفیت در میان تابلوهای ال ای دی هستند.اینجا p نماد پیکسل می باشد و عدد 1 نشان دهنده این هست که در این تابلو پیکسل های رنگی RGB   یک میلیمتر از هم فاصله دارند.در تابلوهای p2 فاصله پیکسل ها با هم 2 میلیمتر است و همینطور تا تابلوهای p20.

برای انتخاب تابلو مناسب با محل باید به دو مورد کلیدی توجه شود.1-محلی که تابلو استفاده می شود. 2- انتظاری که از تابلو وجود دارد.دقت داشته باشید در صورتی که فاصله بیننده تا تابلو بیش از 6 متر باشد تفاوت رزولوشن ها چندان به چشم نمی آید.در کل برای تابلوهای outdoor بیرونی تابلوهای  p6 گزینه عالی می باشد .در فضاهای داخل سالن و indoor نیز تابلوهای p4 گزینه مناسبی هستند.برای مثال در تالارهای پذیرایی معمولا از تابلوهای p4 استفاده می شود.این تابلوها کیفیت مناسب و خرابی کمی دارند.همچنین مصرف برق و گرمای کمتری نیز تولید می کنند.

طیف رنگ های قابل نمایش در تابلو تبلیغاتی

گستردگی نمایش رنگ تاثیر فراوانی در زیبایی و وضوح تابلو دارد.هرچقدر مادربرد تابلو قوی تر باشد و همچنین تعداد پیکسل های تابلو  بیشتر باشد ،تابلو طیف وسیعتری از رنگ را ایجاد می کند.طیف وسیع رنگ برای طبیعی و زیبا جلوکردن تابلو تاثیر زیادی دارد.

برای مثال تابلوهای p1 تصویر خیلی با کیفیت تری دارد و همچنین رنگ های بیشتری تولید می کند.

نگهداری و طول عمر تابلو

هرچقدر فاصله پیکسل ها با هم کمتر باشد نگهداری تابلو سخت تر و آسیب پذیری آن بیشتر است.

 


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.