معرفی بزرگترین شرکت های جهان در زمینه تبلیغات

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تبلیغات یک صنعت بسیار سودآور است و بسیاری از کارآفرینان آن را زود درک کردند. همه‌چیز با چاپ اولیه شروع شد، اما اکنون بسیار گسترش‌یافته است. می‌توان آن را به چند دسته تقسیم کرد، ازجمله تلویزیون، دیجیتال، رادیو و فضای باز. امروز، ما بر روی تبلیغات در فضای باز تمرکز خواهیم کرد، به‌ویژه بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که آن را کسب‌وکار اصلی خودکرده‌اند. در اینجا لیست 9 شرکت برتر تبلیغات در فضای باز بر اساس درآمد، در رتبه‌بندی سال 2018 آمده است

1- JCDecaux. این شرکت یک شرکت فرانسوی تبلیغاتی، بازاریابی برند و تبلیغات در فضای باز است که در سال 1964 تأسیس شد. دفتر مرکزی آن‌ها در Plaisir، Ile-de-France، فرانسه واقع‌شده است. این‌یک شرکت خانوادگی است که توسط Jean-Claude Decaux تأسیس‌شده است، و اکنون، آن‌ها در بیش از 80 کشور در سراسر جهان با بیش از 1 میلیون پانل تبلیغاتی حضور دارند. آن‌ها تبلیغات مبلمان خیابانی را در سال 1964 اختراع کردند و اکنون رهبر جهانی در این زمینه هستند. JCDecaux همچنین تنها شرکت بین‌المللی است که فقط بر روی مبلمان خیابانی، حمل‌ونقل و تبلیغات بیلبورد در فضای باز و توسعه آن تمرکز دارد. مجموعه آن‌ها بسیار چشمگیر و پر از کارهای دیجیتال، سنتی و حتی محیطی است. آن‌ها سال گذشته یک رژ لب تعاملی غول‌پیکر برای Avon در ویلنیوس، لیتوانی نصب کردند. رژ لب غول‌پیکر دارای یک دکمه قرمز بزرگ بود که مخاطبان می‌توانستند آن را فشار دهند و سپس رژلب‌های رایگان دریافت کنند.

نمونه دیگری از کارهای بزرگ آن‌ها در شانگای است، جایی که آن‌ها یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های مترو را به یک موزه هنری تبدیل کردند.

درآمد تخمینی آن‌ها 4.273 میلیارد دلار در سال 2018 بود.

2- شرکت Clear Channel Outdoor این شرکت قدیمی‌ترین شرکت تبلیغاتی در فضای باز در ایالات‌متحده است. اولین بار در سال 1901 بانام فاستر و کلیزر در اورگان ایجاد شد، سپس فروخته شد و در سال 1986 به پاتریک مدیا تغییر یافت. دوباره فروخته شد و در سال 1995 به Eller Media Company تبدیل شد، سپس در سال 2001 به Clean Channel Outdoor تبدیل شد. فعالیت این شرکت تولید و نصب هر چیزی است که بتوان آن را تبلیغات در فضای باز در نظر گرفت؛ شامل بیلبوردها، پناهگاه‌های اتوبوس، مترو، وسایل نقلیه حمل‌ونقل، مبلمان خیابانی، پوسترها و فرودگاه‌ها. این شرکت فقط در بازار ایالات‌متحده فعالیت می‌کنند و در سراسر کشور، دقیقاً در 44 ایالت پراکنده‌شده‌اند. این شرکت پیشروترین شرکت تبلیغاتی در فضای باز در ایالات‌متحده است که دارای سریع‌ترین رشد شبکه دیجیتال در فضای باز به ارزش 1200 نمایشگر در حال حاضر است. آن‌ها در سال 2018، 2.722 میلیارد دلار درآمد داشتند. آن‌ها در کارنامه کاری خود تبلیغات برای برندهایی مانند نایک، آئودی و اوبر و غیره دارند. کار آن‌ها برای نایک در نیویورک بود، جایی که از چندین بیلبورد با تصاویر زنان تیم فوتبال زنان ایالات‌متحده استفاده کردند.

3- شرکت Focus Media یک شرکت چینی تبلیغاتی در فضای باز است که بزرگ‌ترین شبکه تبلیغات OOH را در کشور خود اداره می‌کند. این شرکت بیشتر از صفحه‌نمایش دیجیتال و تبلیغات اینترنتی استفاده می‌کنند. این شرکت در سال 2003 توسط جیسون جیانگ نانچون تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در شانگای چین است. در سال 2005 عمومی شد و تجارت خود را در بازار ایالات‌متحده آغاز کرد، اما در سال 2013 به خصوصی بازگشت. آن‌ها در سال 2018، 2.201 میلیارد دلار درآمد داشتند. آن‌ها فقط در چین فعالیت می‌کنند و لیست مشتریان آن‌ها شامل مارک‌های معروفی مانند Canon، Procter & Gamble، Uni است.

4- Ströer Ströer. یک ارائه‌دهنده پیشرو آلمانی رسانه‌های خارج از خانه است که در سال 1990 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر کلن آلمان قرار دارد. آن‌ها خدماتی مانند تبلیغات فردی و راه‌حل‌های کاملاً یکپارچه و یکپارچه را همراه با کل زنجیره ارزش بازاریابی و فروش ارائه می‌دهند. استروئر استراتژی را اتخاذ کرد که آن را "OOH plus" می‌نامند، که بر نقاط قوت کسب‌وکار OOH تمرکز دارد که زیربنای بخش‌های محتوا و رسانه مستقیم است. آن‌ها همچنین کارهای دیجیتالی زیادی انجام می‌دهند. آن‌ها فقط در آلمان کار می‌کنند و برای نایک، اسپریت، کوکا کولا، آدیداس و نتفلیکس کار می کنند. آن‌ها در سال 2018 معادل 1.869 میلیارد دلار درآمد داشتند.

5- شرکت Lamar. لامار با بیش از 340000 نمایشگر در سراسر ایالات‌متحده و کانادا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تبلیغات در فضای باز در جهان است. این شرکت در سال 1902 با مشارکت چارلز ام. لامار و جی. ام. کو تأسیس شد و از آن زمان تاکنون رشد خود را متوقف نکرده است. آن‌ها دارای موجودی بزرگی از بیلبوردهای سنتی و همچنین بزرگ‌ترین شبکه بیلبورد دیجیتال در ایالات‌متحده با 3300 نمایشگر هستند. آن‌ها با پاندورا، شورولت و نیسان و دیگران کارکردند. آن‌ها در سال 2018 معادل 1.627 میلیارد دلار درآمد داشتند. نیسان برای جلب‌توجه به فروشگاه جدید خود، با لامار همکاری کرد تا بازار را با کمپین OOH چشم‌نواز اشباع کند. آن‌ها بر روی مناطق خاصی تمرکز کردند که در آن HHI محصول Grand Blanc نیسان را فراهم می‌کند.

6- شرکت Outfront Media. این شرکت در سال 1938 ایجاد شد و دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک، ایالات‌متحده است. آن‌ها در تبلیغات در فضای باز تخصص دارند و صاحب بیلبوردهای تبلیغاتی در سراسر ایالات‌متحده و کانادا هستند. آن‌ها کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی را نیز انجام می‌دهند. لیست مشتریان آن‌ها شامل Essentia Water، Honest tea، Ben and Jerry's، Rockland Trust، Amazon، JetBlue و غیره است. آن‌ها در سال 2018 معادل 1.602 میلیارد دلار درآمد داشتند.

آن‌ها محل زندگی مشتریان معمولی و مشتریان بالقوه خود را شناسایی کردند و تبلیغات خود را در آن مکان‌ها قراردادند.

آن‌ها همچنین ساختمان‌های فدرال را با تبلیغات موبایلی هدف قراردادند، زیرا آن‌ها همچنین می‌خواستند شرکت‌کنندگان جمعیت هدف خاص خود را افزایش دهند.

7- شرکت Global. گلوبال یک شرکت چندرسانه‌ای است که در سال 2007 توسط اشلی تابور در انگلستان تأسیس شد. دفتر مرکزی آن در لندن، انگلستان است. آن‌ها تا آنجا که به رسانه‌ها مربوط می‌شود در چندین جبهه فعالیت دارند: رادیو، برنامه موسیقی و تبلیغات در فضای باز.

آن‌ها همچنین یک شرکت پیشرو در تبلیغات در فضای باز هستند و به تبلیغ‌کنندگان خدمات حمل‌ونقل، مراکز خرید و تبلیغات تئاتر ارائه می‌دهند. آن‌ها صاحب 235000 سایت تبلیغاتی در سراسر بریتانیا و اروپا هستند. کل درآمد آن‌ها در سال 2018 حدود 621 میلیون دلار برآورد شده است. گلوبال فضای باز را با رادیوها، مارک‌های دیجیتال و پلت فرم تبلیغات دیجیتال پیشرو خود در جهان ترکیب می‌کند تا راه‌حل‌های قانع‌کننده‌ای را برای برندها، آژانس‌ها و تبلیغ‌کنندگان ارائه دهد. مجموعه آن‌ها شامل کار برای یونیورسال استودیو، مک دونالد، کوکا کولا، پژو، مترو، رنو، آمازون، آئودی، وودافون، فولکس واگن و بسیاری دیگر است.

8-شرکت oOh! Media. اوه مدیا یک شرکت رسانه‌ای استرالیایی است که در سال 1989 توسط برندون کوک تأسیس شد. آن‌ها یک شرکت تبلیغاتی پیشرو در استرالیا و نیوزلند هستند و بیش از 30000 مکان در کنار جاده، خرده‌فروشی، فرودگاه‌ها، برج‌های اداری، کافه‌ها، دانشگاه‌ها و حتی آنلاین دارند. آن‌ها همچنین برخی از کارهای اجتماعی را با همکاری با Two Good Co که از بازماندگان خشونت خانگی حمایت می‌کند، انجام می‌دهند. مجموعه آن‌ها شامل کار برای برندهایی مانند Porshe، The Body Shop، Dyson و غیره است. آن‌ها در سال 2018 حدود 361 میلیون دلار درآمد داشتند.

9- APG | SGA یک شرکت تبلیغاتی در فضای باز است که در سال 1900 در ژنو، سوئیس ایجاد شد. آن‌ها خدماتی ازجمله، نصب و نگهداری پانل‌های پوستر را ارائه می‌دهند. آن‌ها در سال 2018 تقریباً 309 میلیون دلار درآمد داشتند.

 


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.