نصاب تابلو تبلیغاتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین ارتفاع برای نصب بیلبورد

بالطبع ارتفاع محل نصب بیلبورد تأثیر مستقیم بر تعداد مخاطبان و افرادی که بیلبورد را خواهند دید، دارد. هرچقدر بیلبورد در ارتفاع بالاتری نصب‌شده باشد می‌تواند از راه دورتری برای افراد قابل‌مشاهده باشد و مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهد. انتخاب ارتفاع محل نصب بیلبورد به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زیر این عوامل را ذکر می‌کنیم.

-ابزار و امکانات: ابزار و امکانات شما می‌توانید شرایطی فراهم آورد که شما بیلبورد خود را در ارتفاع بالا نصب کنید. برای مثال اگر شما یک آپارتمان 5 طبقه داشته باشید می‌توانید بیلبورد را در پشت‌بام نصب کنید.

-اندازه بیلبورد: اندازه بیلبورد نقش تعیین‌کننده در انتخاب ارتفاع مناسب دارد. زمانی انتخاب ارتفاع بلند مناسب خواهد بود که بیلبورد به‌اندازه‌ای بزرگ و نورانی باشد که از فواصل دور قابل‌رؤیت باشد. واضح است که نمی‌توان یک بیلبورد کوچک را در ارتفاع بلند نصب کرد.

-شرایط و بافت محیطی: اگر محل نصب بیلبورد در مکانی باشد که به‌راحتی از همه طرف قابل‌رؤیت باشد می‌توان برای نصب بیلبورد در ارتفاع بلند برنامه‌ریزی کرد. اما اگر محل شما در کوچه‌ای بمب بست باشد که دید خوبی نیز نداشته باشد بالطبع نصب بیلبورد در ارتفاع موضوعیت ندارد.

- استفاده از بیلبوردهای پوششی برای کسب‌وکار: بیلبوردی که در ارتفاع مثلاً 30 متری نصب‌شده باشد شاید از فواصل نزدیک به محل نصب قابل‌مشاهده نباشد. معمولاً افراد روبرو را نگاه می‌کنند. پس اگر بیلبوردی در ارتفاع بلند نصب کنید لازم است که برای سردرب مجموعه خود بیلبوردهای مناسب دیگری نصب کنید تا مخاطبین از فواصل کمتر نیز بتوانند تبلیغاتی شما را مشاهده کنند.

مهارت و تحصیلات موردنیاز برای نصاب تابلو

مهارت‌های خاصی وجود دارد که بسیاری از نصب کنندگان بیلبورد برای انجام مسئولیت‌های خود باید داشته باشند. جالب است بدانید که مهارت‌هایی نظیر عدم ترس از ارتفاع، تعادل و قدرت بدنی، مهم‌ترین ویژگی‌های جسمی و روحی هست که نصاب تابلو باید داشته باشد

اگر شما علاقه‌مند به تبدیل‌شدن به یک نصب کننده بیلبورد هستید، در کنار داشتن خصوصیات ذکرشده در بالا یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که تحصیلات و تخصص موردنیاز برای این شغل را در نظر بگیرید.

tabloravanled.com14001216 33

در حال حاضر کمتر از 15 درصد نصاب‌های تابلو در ایران دارای تحصیلات لیسانس و کاردانی مرتبط هستند. درواقع اغلب افراد، نصب تابلو را به‌صورت تجربی فراگرفته‌اند. البته می‌توان تنها با مدرک دبیرستان یا حتی شرکت در مهارت‌های فنی به یکی از نصاب‌های تابلو تبدیل شد. هنگام تحقیق در مورد چگونگی تبدیل‌شدن به یک نصب کننده بیلبورد، انتخاب رشته مناسب همیشه یک مرحله مهم است.

همچنین بسیاری از نصب کنندگان بیلبورد نیز تجربه شغلی قبلی در نقش‌هایی مانند کارآموز یا تکنسین برق‌دارند.

خطرات تابلو تبلیغاتی برای نصاب‌ها

نصب تابلو تبلیغاتی کاری فنی و حرفه‌ای هست و در مواقعی ممکن است خطرناک باشد. در زیر برخی از خطراتی که ممکن است نصاب‌ها را تحدید کند ذکر می‌کنیم.

tabloravanled.com14001216 14

- سقوط از ارتفاع: درصورتی‌که نصاب قصد نصب تابلو در ارتفاع بیش از 2 متر داشته باشد باید حتماً از وسایل و تجهیزات ایمنی استفاده کند. ترس از ارتفاع از دیگر مواردی هست که می‌تواند در شرایط کار در ارتفاع برای نصاب خطرآفرین باشد.

- برق‌گرفتگی: در تابلوهای دارای روشنایی در صورت بی‌احتیاطی امکان برق‌گرفتگی وجود دارد.

-افتادن اجسام بر روی سر: استفاده از کلاه ایمنی گزینه بسیار مناسب برای جلوگیری از افتادن اجسام بر روی سر است.

موارد ذکرشده از شایع‌ترین و خطرناک‌ترین مواردی هستند که ممکن است در حسن نصب تابلو برای تابلوساز پیش بیاید. استفاده از تجهیزات ایمنی می‌تواند خطرات و صدمات احتمالی برای نصاب‌های تابلو را به حداقل برساند.

استخدام نصاب تابلو تبلیغاتی

تابلوسازی مکاترونیک اقدام به استخدام دو نفر نصاب ماهر تابلو تبلیغاتی می‌نماید. افراد آشنا به سیم‌کشی و برق و افرادی که تجربه نصب دارند در اولویت می‌باشند.

تاریخ آگهی 1400/02/12

نصب تابلوهای تبلیغاتی مختلف

تابلوهای تبلیغاتی مختلف، روش‌ها و پروسه‌های متفاوتی در نصب دارند. برخی از تابلوها به‌راحتی به محل موردنظر برده و نصب می‌شود. برخی تابلوها نیز به دلیل اندازه و وزن بالا باید با ماشین‌های سنگین نظیر نیسان و کامیون و حتی جرثقیل به محل نصب برده و نصب شوند. در هنگام نصب نیز چگونگی و مدت‌زمان نصب تابلوها متفاوت است. برخی تابلوها که در آن‌ها از نور و روشنایی استفاده می‌شود بالطبع زمانی جهت سیم‌کشی و روشنایی نیاز دارند. اما تابلوهایی که در آن‌ها از  روشنایی استفاده نمی‌شود روند نصب ساده‌تری دارند. مورد دیگری که بر روند نصب تابلو تبلیغاتی تأثیرگذار است شرایط جوی و آب‌وهوا هست. بالطبع در شرایط هوایی بسیار و سرد و بسیار گرم روند نصب تابلو تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. برخی تابلوها تبلیغاتی نیز پرتابل هستند و در مکان مشخصی قرار می‌گیرند و نیاز به پروسه نصب خاص ندارند.

نصاب‌های تابلوسازی مکاترونیک در حال نصب تابلو چلنیوم

نصب چه تابلوهایی ساده‌تر هستند

در میان تابلوهای تبلیغاتی ساعت مسجدی به دلیل پرتابل بودن پس از خرید به‌راحتی در محل قرار می‌گیرد.

تابلوهای فلکسی نیز به دلیل وزن سبک راحت‌تر از سایر تابلوها نصب می‌شوند. پس از تابلوهای فلکسی تابلوهای چلنیوم ساده راحت‌تر از سایر تابلوها نصب می‌شوند. نصب تابلوهای ال ای دی و تلویزیون‌های شهری نسبت به نصب سایر تابلوها زمان‌برتر است؛ بالطبع دستمزد نصب بالاتری نیز دارد.

همان‌طور که احتمالاً از موارد ذکرشده متوجه شده‌اید تابلوهایی که نیاز به سیم‌کشی و برق‌دارند نسبت به سایر تابلوهای معمولی روند نصب طولانی‌تری دارند.

tabloravanled.com14001216 32

نصب تابلو تبلیغاتی با کمک جرثقیل

در برخی موارد نصب تابلو تبلیغاتی، به دلیل اندازه و وزن تابلو و یا موقعیت مکانی تابلو تبلیغاتی از جرثقیل جهت نصب تابلو استفاده می‌شود. برای مثال در برخی موارد که وزن یا اندازه تابلو زیاد باشد تابلو توسط جرثقیل به مکان نصب منتقل‌شده و در آنجا توسط نصاب‌ها در موقعیت موردنظر قرارگرفته و نصب می‌شود. در مواردی نیز ممکن است به دلیل ارتفاع بالای محل نصب و یا بدقلق بودن محل نصب، نصاب تابلو باید بر روی جرثقیل برود تا در انجام کار خود مسلط باشد. برای نصب هرگونه تابلو تبلیغاتی ممکن است نیاز به استفاده از جرثقیل باشد اما معمولاً در نصب تلویزیون شهری، تابلوهای چلنیوم بزرگ، تابلوفلکسی بزرگ و تابلو ال ای دی بزرگ از جرثقیل استفاده می‌شود. تابلوهای تبلیغاتی که اندازه‌های کوچکی داشته باشند معمولاً برای بردن به محل نصب نیاز به جرثقیل ندارند.

درهرصورت هزینه ایاب و ذهاب و انجام کار جرثقیل بر عهده مشتری است.

نصب تابلو تبلیغاتی در دوران کرونا

بیماری کرونا جهان پیرامون ما را به‌کلی دگرگون کرده است و تأثیر بسیاری بر کسب‌وکارها داشته است. صنعت تابلو تبلیغاتی نیز از این امر مستثنا نبوده است. در این بخش قصد داریم در مورد نحوه نصب تابلو تبلیغاتی و رعایت نکات ایمنی نصب تابلو در دوران کرونا صحبت کنیم.

نصاب‌های تابلو تبلیغاتی موظف به رعایت کلیه نکات ایمنی در هنگام نصب تابلو هستند. جدا از رعایت نکات ایمنی که برای مصون ماندن از خطرات و حادثه بایستی رعایت شود برای جلوگیری از گرفتن ویروس کرونا و یا انتقال آن، نصاب تابلو تبلیغاتی بایستی نکات زیر را به‌دقت رعایت کند.

-درصورتی‌که علائم بیماری دارید و یا بیمار هستید هرگز برای نصب تابلو مراجعه نکنید و در منزل استراحت کنید.

-در هنگام نصب تابلو از کارفرما یا سایر افرادی که در محل حضور دارند درخواست کنید تا فاصله اجتماعی را در محل نصب شما رعایت کنند.

-قبل از شروع کار محوطه خود را تا شعاع دو متر با استفاده از محلول‌های ضدعفونی‌کننده ضدعفونی کنید.

-تجهیزات و لوازم نصب را قبل و بعد از شروع کار ضدعفونی کنید.

مختصری در مورد تابلوسازی و اهمیت نصب تابلو

تابلوسازی و تولید تابلوهای تبلیغاتی یکی از مهم‌ترین و پردرآمدترین حرفه‌های تبلیغاتی است و افراد زیادی  به دنبال یادگرفتن این صنعت می‌باشند. شغل تابلوسازی در کنار داشتن درآمد بالا نیاز به تخصص فراوان و البته تجربه بالا دارد. تابلوهای تبلیغاتی بخصوص تابلوهایی که دارای روشنایی و سیم‌کشی هستند نظیر تابلو led و تلویزیون شهری و برخی تابلوهای چلنیوم حساسیت بالایی دارند و هنگام تولید این تابلوها کوچک‌ترین بی‌دقتی منجر به سوختن قطعات الکترونیکی و برد تابلو می‌شود. همچنین نصب این تابلوها نیز سختی و مشقات خود را دارد و نصاب بایستی آمدگی نصب تابلو در سرما و گرما و مکان‌های دور و نزدیک را داشته باشد. همچنین مجهز بودن نصاب به کلیه تجهیزات موردنیاز برای نصب از دیگر خصوصیات نصاب تابلو است.

نصب تابلو تبلیغاتی آخرین مرحله از پروسه تابلوسازی است که باید به‌صورت کاملاً اصولی و صحیح انجام پذیرد. کیفیت نصب تابلو تبلیغاتی  در محل تأثیر مستقیم بر کارایی و ماندگاری تابلو و همچنین تأثیر تابلو بر مخاطبین دارد. نصب اشتباه و نادرست تابلو در محل از کارایی و اثربخشی تابلو می‌کاهد و حتی ممکن است خطرات و عواقب جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد. مجموعه تابلوسازی مکاترونیک دارای نصاب‌های تابلو بسیار باتجربه و حرفه‌ای است.

نکته دیگری که نصاب‌های تابلو باید در نظر بگیرند امکان دوری از خانه است. یک پروژه نصب تابلو ممکن است چند روز زمان ببرد و نصب تابلو بایستی تا تکمیل کار و تحویل تابلو در محل حضورداشته باشد.

مرکز تابلوسازی مکاترونیک برای خدمات‌دهی و سرویس‌دهی به مشتریان عزیز اقدام به ارسال نصاب تابلو برای انجام نصب تابلو در کمتر از یک روز می‌نماید. کلیه نصاب‌های این مرکز دوره‌های مختلف نصب تابلوهای تبليغاتی را با موفقیت گذرانده‌اند.

خطرات که نصاب‌های تابلو تبلیغاتی با آن مواجه هستند:

نصاب‌ها و کسانی که خدمات نگهداری تابلوهای تبلیغاتی را انجام می‌دهند، در معرض خطر جدی آسیب‌دیدگی یا کشته شدن در حین کار هستند.  آب‌وهوای نامناسب – کار در ارتفاع بالا، طوفان و باد می‌تواند خطرات قابل‌توجهی داشته باشد و محیطی ناامنی ایجاد کند.

در کل نصب تابلو تبلیغاتی کاری فنی و دشوار است. نصاب‌های تابلو بایستی مهارت‌های مختلفی داشته باشند تا بتوانند از عهده کار نصب تابلو برآیند. همچنین خطرات زیادی نصاب‌های تابلو تبلیغاتی را تهدید می‌کند که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری و سنگینی را برای نصاب‌ها به وجود آورد.

یکی از موارد خطرناک در نصب تابلو خطر برق‌گرفتگی است، سیم‌کشی غیراصولی، عدم رعایت نکات ایمنی و سهل‌انگاری از مهم‌ترین موارد در برق‌گرفتگی هستند.

سقوط از ارتفاع: تابلوهای تبلیغاتی اکثراً در ارتفاع چندمتری نصب می‌شوند. سقوط از ارتفاع یکی دیگر از خطراتی است که نصاب‌های تابلو را تهدید می‌کند.

افتادن اجسام: افتادن اجسام بر روی نصاب یا افراد دیگر حین نصب تابلو نیز یکی دیگری از مواردی هست که گهگاه هنگام نصب تابلو پیش می‌آید.

همه مواردی که در بالا ذکرشده بیشترین موارد  پیش آمدهای ناگواری است که تابه‌حال برای نصاب‌های تابلو پیش‌آمده است. استفاده از وسایل و تجهیزات ایمنی امکان بروز این مشکلات را بسیار کاهش می‌دهد. نصب‌های تابلو دقت داشته باشند هرگز به ایمنی و امنیت در کار بی‌توجهی نکنند و انجام هزینه برای خرید تجهیزات ایمنی و نوسازی تجهیزات خود را همواره مدنظر داشته باشند.

مطالب و مقالات مرتبط

فروش تابلو چلنیوم

تابلو فلکسی

تلویزیون شهری

ساعت مسجدی

دانلود نرم افزار تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی

تعمیر تابلو

تابلوسازی

فروش تابلو چلنیوم در تهران


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.