نظرسنجی از مشتریان در مورد اثربخشی تابلوهای تبلیغاتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تابلوهای تبلیغاتی باید در خدمت استراتژی بازاریابی شما باشد. اصلاً کسب‌وکارها بر اساس استراتژی بازاریابی خود اقدام به استفاده از تابلوهای تبلیغاتی می‌کنند. استراتژی‌های بازاریابی نیز همواره باید در خدمت کسب درآمد بیشتر باشد. اگر تابلوی تبلیغاتی شما تأثیر چندانی بر بازاریابی و فروش محصولات و خدمات شما نداشته باشد، لازم است دست نگه‌دارید و همه‌چیز را از ابتدا بررسی کنید. اینکه بفهمید چه میزان مشتری و سود از طریق تابلوهای تبلیغاتی به سمت شما سرازیر شده است، دید کلی در مورد اثربخش بودن یا نبودن استفاده از تابلو تبلیغاتی را به شما می‌دهد. برای این کار نیاز به یک سیستم نظرسنجی از مشتریان دارید.

با راه‌اندازی یک سیستم نظرسنجی کارآمد متوجه خواهید شد که چه میزان از مشتریان از طریق تابلوها تبلیغاتی به شما مراجعه کرده‌اند؛ چه میزان سود از سمت تابلو تبلیغاتی به سمت شما سرازیر شده است. و اینکه آیا استفاده از تابلو تبلیغاتی به‌صرفه بوده است یا خیر؟ آیا باید روند فعلی را دنبال کنید یا به دنبال جایگزین باشید.

survey

اگر تابه‌حال این کار را انجام نداده‌اید لازم است این کار را شروع کنید. باید بدانید که استفاده از تابلو برای شما به‌صرفه بوده است یا خیر؛ اگر به‌صرفه نبوده، دلیل و مشکل را پیدا کنید. شاید تابلوی شما در مکان مناسبی قرار نداشته است؛ شاید مخاطبیان هدف را به‌درستی انتخاب نکرده‌اید. ممکن است مشکلاتی در طراحی و رنگ‌بندی تابلو وجود داشته باشد. حتی ممکن است تابلوی شما آسیب‌دیده باشد و شما بی‌خبر باشید.

برای ایجاد یک برنامه نظرسنجی از روش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید؛ اگر فروش آنلاین دارید می‌توانید صفحه‌ای برای دریافت نظرات مشتریان ایجاد کنید و از کاربران بخواهید که وقت کمی برای پر کردن نظرسنجی در مورد نحوه آشنایی با شما انجام دهند. در صورت مراجعه حضوری می‌توانید این سؤالات را. به‌صورت شفاهی از مشتریان بپرسید.

دریافت بازخود می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در جهت هدفمند کرد تبلیغاتتان کند. البته انتخاب زمان مناسب نیز مهم است. برای مثال نباید بلافاصله پس از نصب تابلو اقدام به نظرسنجی کنید. نظرسنجی خود را می‌توانید بعد از 2 ماه پس از نصب تابلو شروع کنید. اما نباید بلافاصله پس از دریافت اولین نظرسنجی اقدام به تصمیم گری کنید. به نظر ما بهترین زمان برای بررسی و اعمال نظرسنجی 6 ماه بعد از نصب تابلو هست. اگر 6 ماه از نصب تابلو گذشته باشد و در نظرسنجی‌ها خود متوجه شوید که مشتریان چندانی از طریق تابلو به شما مراجعه نکرده باشند، در این صورت لازم است که بررسی‌های لازم را انجام دهید.

نتیجه‌گیری:

استفاده از روش‌های کارآمد برای نظرسنجی در مورد اثربخشی تابلوهای تبلیغاتی، به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به‌صورت هدفمند و مؤثر انجام دهید.


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.