کنترل تابلوهای تبلیغاتی توسط کشورها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنترل تبلیغات توسط دولت‌ها برای تنظیم استفاده از تبلیغات در اطراف شهرها و جاده‌ها استفاده می‌شود. دولت‌های مختلف معیارهای مختلف برای استفاده از سطح شهر دارند. اما برخی از این معیارها در کشورهای مختلف شبیه هم هستند.

 کنترل تبلیغات از ارائه اطلاعات نادرست، قرار دادن بیلبوردها در مکان‌های غیرقانونی و سایر اقدامات ممنوعه توسط مشاغل جلوگیری می‌کند. اگر یک کسب‌وکار از مقررات تبلیغاتی تعیین‌شده توسط دولت پیروی نکند، ممکن است با دعوای مدنی مواجه شود.

در کشور خودمان در ایام انتخابات می‌بینیم که گروه‌های سیاسی چه بر سر شهر می‌آورند. شهر مملو از پوسترهای انتخاباتی در هر نقطه‌ای می‌شود. متأسفانه هنوز هم قوانین نصب پوستر و تبلیغات به‌درستی در ایران اجرا نمی‌شود.

 -مکان نصب بیلبورد ازجمله مواردی هست که همه کشورهای قوانینی برای آن وضع می‌کنند. مکان برای تبلیغات یک جزء مهم کنترل تبلیغات است. اگر کشورها مشخص نکند که بیلبوردها و سایر اشکال تبلیغاتی در کجا مجاز هستند، کسب‌وکارها می‌توانند به‌طور بالقوه تبلیغات را در هرکجا که بخواهند قرار دهند

-یکی دیگر از مواردی که اکثر کشورها بر روی آن حساسیت دارند و قوانینی در مورد آن وضع کرده‌اند، ارائه اطلاعات نادرست تبلیغاتی است. تابلوهای تبلیغاتی از استفاده از انواع خاصی از تبلیغات که می‌تواند امنیت عمومی را به خطر بیندازد یا به مردم در مورد محصولات یا خدمات اطلاعات نادرست ارائه دهد، منع می‌شوند. علاوه بر این، تبلیغات نباید حاوی اطلاعات گمراه‌کننده‌ای باشد که عموم را سردرگم کند. به‌عنوان‌مثال، یک تبلیغ برای یک نوشیدنی الکلی نمی‌تواند نوشیدنی را به‌عنوان یک محصول دارویی تبلیغ کند.

-ابعاد و روشنایی بیلبورد: ابعاد و روشنایی بیلبورد باید طوری باشد که مزاحمتی برای عابرین و رانندگان ایجاد نکند. این مورد نیز ازجمله مواردی هست که در برخی کشورها قوانین و دستورالعمل‌هایی در مورد آن نوشته‌شده است.


مقالات و مطالب تابلوسازی

خبرنامه

با تابلوسازی مکاترونیک همراه باشید.

در صنعت تابلوسازی علاوه براینکه شرکت تابلوساز باید بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و کارایی تولید کند باید به صورت پایه ای با اصول و روش های بازاریابی آشنا باشد زیرا که تابلوسازی خود امری تبلیغاتی محصوب می شود و زیرمجموعه ای از صنعت تبلیغات است.ما علاوه بر ساخت تابلوهایی با کیفیت و بی نقص برای مشتریان ارزشمند خود همواره در هنگام خرید مشتری مشاوره هایی درزمینه  استفاده بهینه و حداکثری از تابلوتبلیغاتی  در امر بازاریابی و جذب مشتریان جدید به مشتریان خود ارائه می دهیم.